Fatalne wiadomości dla polskich kierowców. Stracą prawo jazdy przez jeden błąd

Fatalne wiadomości dla polskich kierowców. Stracą prawo jazdy przez jeden błąd Źródło: unsplash/chuttersnap

Prawo jazdy można stracić przez jeden błąd? Właśnie pojawiły się fatalne informacje dla polskich kierowców. Okazuje się, że jeszcze bardziej będą musieli uważać na drogach. Czego będzie trzeba się wystrzegać, jeżdżąc samochodem?

Prawo jazdy daje możliwość poruszania się po mieście samochodem. Wiele osób wyjątkowo dużo czasu spędza, by w końcu zdać test i uzyskać prawo do jazdy. Okazuje się, że polscy kierowcy muszą się przygotować na to, że w najbliższym czasie jeszcze szybciej będą mogli stracić prawo jazdy. Prawo będzie bezwzględne dla wszystkich. 

Prawo jazdy stracisz w mig za sprawą jednego błędu

Każda zmiana w kodeksie drogowym sprawia, że Polacy muszą zmierzyć się z tym, że w wyjątkowo łatwy sposób będą mogli stracić prawo jazdy, jeśli nie będą poruszać się zgodnie z obowiązującym prawem. Ostatnio w Polsce zostały wprowadzone nowe zasady ruchu drogowego i według prognoz wielu Polaków będzie musiało się zmierzyć z wizją utarty prawa jazdy. 

Ministerstwo Infrastruktury będzie miało ręce pełne roboty, okazuje się, że zgodnie z ich przewidywaniami aż 40 tysięcy kierowców może pożegnać się z dokumentem. W związku z tym będzie trzeba zatrudnić nowych pracowników, którzy będą zajmowali się wszystkimi zaświadczeniami i wnioskami, które wpływają po utarcie prawa jazdy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wprowadzenie zmian w zakresie zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h poza obszarem zabudowanym wpłynie na zwiększenie ilości wydawanych przez starostów decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy. Nowelizacja ustawy może spowodować w początkowym okresie obowiązywania nowych regulacji znaczny wzrost zadań wykonywanych przez starostów - informuje resort.

Prawo jazdy zatrzymane na trzy miesiące 

W nowym kodeksie ruchu drogowego, widnieje informacja, że prawo jazdy będzie mogło zostać zatrzymane na trzy miesiące, jeżeli kierowca przekroczy prędkość o ponad 50 km/h również w terenie niezabudowanym. Będzie to jeden z tych przepisów, które wejdą w życie już od 1 lipca. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. 
IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy

Polscy kierowcy muszą się przygotować także na to, że od 1 lipca zostanie obniżona do 50 km/h prędkość maksymalna na terenie zabudowanym w nocy, a także większe prawa dostaną piesi, którzy będą mieć pierwszeństwo, zanim jeszcze wejdą na pasy bezpieczeństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych kary
  3. Niepokojące doniesienia o Beacie Tyszkiewicz. Córka wydała oświadczenie, które zasmuci Polaków
  4. Kożuchowska się wygadała? Zaczęła się modlić o Pawła Królikowskiego
  5. Żona miała romans z policjantem. Mąż dokonał zemsty, o której będzie się mówić latami, nie miał litości

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News