Prawnik Abdeslama Salaha, jednego z inspiratorów i uczestników krwawych zamachów w Paryżu 13 listopada, znalazł się pod ostrzałem oburzonych ludzi. Salah jest kolejnym znienawidzonym przestępcą, którego Sven Mary postanowił obronić.

Mary zdobył już przydomek „Adwokat Gnid”. Wszystko dlatego, że jest znany z oferowania swoich usług najgorszym przestępcom w Belgii. Do tej pory prawnik był znienawidzony przez część Belgów, teraz jego sława rozlewa się na cały świat. Mary zdecydował się na współpracę z kolejnym klientem – terrorystą Salahem Abdeslamem.

W młodości Mary był piłkarzem w belgijskim klubie Anderlecht. Po ciężkiej kontuzji zdecydował się zmienić profesję i zostać prawnikiem. Trzykrotnie powtarzał pierwszy rok studiów na uniwersytecie. Szybko jednak okazało się, że jest stworzony do zawodu i w ekspresowym tempie dorobił się renomy jednego z najlepszych adwokatów w kraju.

Mary przekonuje, że nie zgadza się z tworzeniem komukolwiek wizerunku wroga publicznego numer jeden, gdyż jest to nadużycie ze strony władzy. Wcześniej bronił m.in Fouada Belkacema, który przewodził organizacji Sharia4Belgium, która miała wysyłać dżihadystów do Syrii. Jego klientami byli również Michel Lelievre, wspólnika seryjnego mordercy i pedofila Marca Dutroux. Zapowiedział z kolei, że nie będzie bronił osób identyfikujących się ze skrajną prawicą.

Mary twierdzi, że Belgia powinna skończyć z poczuciem winy za zamachy w Paryżu. Zamierza oskarża francuskie władze i zamierza pozwać francuskiego prokuratora Francois Molins za ujawnienie, iż Abdeslam zaniechał wysadzenia się w powietrze. Prawnik zamierza skupić się na proceduralnych kwestiach. Uważa, że każdemu należy się sprawiedliwy proces.

źródło: BBC

...

Zobacz również

Zobacz również