Zamieszki, akty wandalizmu oraz przemoc, które opanowały wiele miast USA po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta tego kraju nie ustają. Ostatnimi czasy organizacje lewicowe zajmują się niszczeniem pomników historii Stanów Zjednoczonych. Niestety ofiarą awersji do historii padają też symbole polskiej walki o wolność.

Do oburzającego zdarzenia doszło w Bostonie w amerykańskim stanie Massachusetts. Lokalne komórki Antify, na fali niszczenia pomników niezgodnych z jej wizją polityczną, zdewastowały tablicę opisującą Pomnik Partyzantów w Bostonie. Zamalowaniu uległa część opisu, mówiąca o walce Polaków z okupantami sowieckimi.

Pomnik autorstwa amerykańskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia, Andrzeja Pityńskiego, którego ojciec był właśnie antykomunistycznym partyzantem, na terenach okupowanej Polski. Pomnik stoi na swoim miejscu od 1983 roku i nigdy wcześniej nie był obiektem dewastacji.

Nie wiadomo co powodowało członkami amerykańskiej Antify. Dziwi tak wielka złość na doskonale opisany i uznany fakt historyczny jak sowiecka agresja na Polskę, a później jej okupacja. Sprawę polskiej opinii publicznej ukazał Adam Starzyński, prowadzący blog na Facebooku.

fot. wikipedia.org
fot. Facebook/Adam Starzynski Mikroblog

źródło: medianarodowe.pl

Które zwierzę jest najgroźniejsze dla ludzi? Możesz się MOCNO zdziwić!

Zobacz również