Prawica załamana. UJAWNIONO treść zaproszenia od Dudy dla Tuska (foto)

Prawica załamana. UJAWNIONO treść zaproszenia od Dudy dla Tuska (foto)

Pojawienie się Donalda Tuska na oficjalnych uroczystościach państwowych z okazji Święta Niepodległości zelektryzowało polską scenę polityczną. Głośno mówiło się o tym, że prawicę rozwścieczyło zaproszenie, które Andrzej Duda wysłał przewodniczącemu Rady Europejskiej. Teraz możemy wreszcie poznać jego treść.

Pojawienie się Donalda Tuska w Warszawie wywołało skrajne emocje. Dla jego zwolenników był to powód do ogromnej radości. Przeciwnicy za to zdecydowanie nie chcieli zobaczyć go pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Co skusiło byłego premiera?

To jest święto wszystkich Polaków, a nie jednej partii. Żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. Jestem przekonany, że to święto można obchodzić z uśmiechem na ustach i z radością w sercu, bo naprawdę jest z czego się cieszyć, jest z czego być dumnym, a bez wrogich okrzyków i zaciśniętych pięści - mówił sam Tusk po wylądowaniu w Polsce, podkreślając, że nasz kraj jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli bez względu na przekonania i poglądy. Jak stwierdził, do przylotu do kraju na oficjalne obchody 11 listopada zachęciła go "bardziej serdeczna" forma zaproszenia, niż zwykle. Wszyscy zastanawiali się więc, jak ono wyglądało i jak brzmiała jego treść. Dzięki Marcinowi Kędrynie z Kancelarii Prezydenta obywatele mogą je wreszcie oficjalnie zobaczyć. Fot. Twitter Fot. Twitter Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News