Najnowszy projekt pomysłu Prawa i Sprawiedliwości zelektryzował dziś polską scenę polityczną. Prawica otwarcie przyznaje, że jest zachwycona inicjatywą autorstwa MON pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Niektóre środowiska twierdzą jednak, że doprowadzi ona wkrótce do prawdziwej tragedii.

Wiceminister obrony narodowej, Michał Dworczyk, zdradził właśnie szczegóły nowego, rządowego projektu, którego realizacja wystartować ma już w styczniu 2018 roku. Będzie on polegał na stworzeniu w każdym powiecie… ogólnodostępnej strzelnicy.

– Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – opowiedział dziennikarzowi TVP Info wiceminister Dworczyk.

Chociaż pomysł ten ucieszył środowiska prawicowe, nie wszystkim Polakom przypadł on do gustu. Niektórzy twierdzą bowiem, że tworzenie strzelnic buduje niepotrzebne wrażenie przygotowań do wojny, a udostępnienie broni większej ilości osób doprowadzi wkrótce do tragedii.

...

Zobacz również

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!