Stuhr znowu mega OSTRO. "Wstydzę się bycia Polakiem, za granicą mówię, że jestem..."

Stuhr znowu mega OSTRO. "Wstydzę się bycia Polakiem, za granicą mówię, że jestem..."

Jerzy Stuhr należy do grona zagorzałych krytyków rządu, które w światku polskich artystów i celebrytów jest zresztą dosyć liczne. Tym razem znany aktor postanowił pójść jednak o krok dalej i skrytykować całe polskie społeczeństwo. Zasłużony artysta nie szczędził rodakom gorzkich słów w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Stuhr podczas wywiadu stwierdził m.in. że wstydzi się mówić w języku ojczystym za granicą i wyśmiewał polskich patriotów.

"Tylko nie za głośno po polsku"

Aktor wyraźnie wstydzi się swojego pochodzenia i próbuje ukryć fakt, że jest Polakiem. Gdy Stuhr przebywa za granicą, mówiąc po polsku stara się robić to w taki sposób, żeby nikt go nie usłyszał. - Jak się mnie pani pyta, jak się czuję jako Polak za granicą, to powolutku już mówię żonie na ulicy: „Tylko nie za głośno po polsku” - opowiada na łamach wp.pl. Aktor bardzo ostro skrytykował również swoich rodaków, co wywołało gniew środowisk prawicowych. Jerzy Stuhr twierdzi, że problemami Polaków są niska świadomość i braki w wykształceniu. Zapytany o to, jakim jesteśmy społeczeństwem, odpowiedział: - Niedouczonym. Niewychowanym (…) Dlatego tak sobie mogą (PiS – red.) wywijać z sądem najwyższym, z trybunałem, bo ludzie nie wiedzą o co chodzi. Bo ich nikt tego nie uczy. Co to jest trybunał konstytucyjny? Co to jest konstytucja? Pan Biedroń w Słupsku zaczyna uczyć dzieci. Czytają w szkołach konstytucję - twierdzi aktor. Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News