Prawica nie może uwierzyć w słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który odciął się od ostrej retoryki Prawa i Sprawiedliwości. Formacja rządząca po zamachu mocno uderzyła w imigrantów, zaś głowa państwa broni tolerancji. 

Prezydent Andrzej Duda napisał do króla Hiszpanii i zapowiedział konieczność umacniania europejskiej tolerancji.

– Nigdy nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców. Ważne jest umacnianie fundamentów tolerancji europejskich społeczeństw – napisał do króla Hiszpanii prezydent Andrzeja Duda.

To zupełnie inna retoryka niż ta stosowana przez obóz rządzący. Prawo i Sprawiedliwość ostro wypowiada się na temat imigrantów i podkreśla, że zamachy utwierdzają rząd w przekonaniu, by odciąć się od fundamentów europejskiej tolerancji i nie przyjmować uchodźców, szczególnie tych wyznania islamskiego.

Minister Błaszczak mówił po zamachu w Barcelonie, że Polska nie przyjmie uchodźców, a kraj jest wolny od terroryzmu, bo „nie ma enklaw, w których mieszkają ludzie nieintegrujący się z miejscem, do którego przybyli„.

– Niestety, po raz kolejny, zaślepieni nienawiścią do zachodnich wartości zamachowcy postanowili zaatakować niewinnych i bezbronnych ludzi. Te straszliwe wydarzenia przypominają o potrzebie bliskiej współpracy w prowadzeniu zdecydowanej walki z terroryzmem i agresją – dodał prezydent.

...

Zobacz również