Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości i część prawicy są wściekli na prezydenta Andrzeja Dudę za zawetowanie ustaw partii rządzącej. Ich zdaniem zdradził on Jarosława Kaczyńskiego.

Adrian to nowy Bolek – skomentował decyzję Prezydenta RP popularny prawicowy profil Moraine.

Prawicowi internauci wręcz masowo deklarują, że prezydent Andrzej Duda stracił ich poparcie. Nie kryją swojego zawodu, który uczynił im swoją decyzją. Do fali krytyki dołączają się już nawet dziennikarze sympatyzujący z obozem władzy.

PAD musi mieć świadomość, że ci, co nazywali go „Adrianem”, „szmatką” i „przecwelonym” – będą go szanować, póki będzie bronił ich interesów – stwierdził Samuel Pereira, wiceszef publicystyki TVP Info.

Rozczarowania nie kryją także inne postacie polskiej prawicy. Według nich swoją decyzją Prezydent RP „stanął po stronie komunistów”.

A więc ulicznego kabaretu ciąg dalszy. Dziękuję Prezydencie za czas dany na zorganizowanie majdanu – skrytykował decyzję prezydenta Marian Kowalski.

Twitter/Samuel Pereira
facebook.com/Kowalski.Marian

Eunika Chojecka prowadząca z Kowalskim internetowy program stwierdziła z kolei, że żałuje głosowania na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich.

Z kolei vloger Krzysztof Woźniak nie krytykuje prezydenta, ale zapowiada, że będzie się działo.

Zapamiętajcie moje słowa: Będzie dym. Szkoda. Sprzeciwiam się mu, ale widzę co będzie. Ja nie mówię, że zrobił dobrze czy źle. W czasie całej tej akcji uważam że byłem obiektywny. Miałem sporo vlogów i na tak i na nie. Po prostu widzę co będzie. Środowisko prawicy się teraz zradykalizuje, a anty-rządowe wzmocni naciski. Ciekawostką jest fakt, że nikt już nie mówi o ustawie o ustroju sądów powszechnych, która była NAJWAŻNIEJSZA dla PIS, bo dzięki niej Ziobro może wpływać na obsady sądów powszechnych – mówi Woźniak.

Poniżej film Woźniaka na temat sądów, w którym wyjaśnia między innymi, że nie stoi po żadnej stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również