Prawica w furii! Oto co mogą robić chłopcy w Disneylandzie

Prawica w furii! Oto co mogą robić chłopcy w Disneylandzie Źródło: Fot. Pexels - Wikimedia Commons (The Walt Disney Company)

Wizyta w Disneylandzie jest ogromnym marzeniem tysięcy dzieci na całym świecie. Według niektórych środowisk mali goście parku rozrywki nie są jednak traktowani w równy sposób, a dyskryminowani ze względu na płeć. Władze Disneylandu nie pozostawiły więc tych oskarżeń bez odpowiedzi, co rozwścieczyło prawicę.

Jakiś czas temu w paryskim parku rozrywki postanowiono zorganizować dzień tematyczny o nazwie: "Zostań księżniczką na jeden dzień”. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mogły przebrać się wtedy za ulubioną postać z bajki, a także zostać profesjonalnie ucharakteryzowane przez makijażystę oraz fryzjera. Jak się jednak okazuje, oferta ta nie była kierowana do wszystkich gości parku. Hayley McLean-Glass, która jest matką trzyletniego chłopca, zwróciła się do władz Disneylandu z pytaniem, czy jej dziecko także będzie mogło wziąć udział w zabawie. Kiedy otrzymała negatywną odpowiedź, postanowiła napisać otwarty list, w którym skrytykowała dyskryminację płciową małych gości. - Wydaliśmy trochę pieniędzy na rzeczy z Disneylandu, mój syn nosi sukienkę Elzy przez cały dzień, codziennie… Odmawia nawet zdejmowania jej na noc. Zna każde pojedyncze słowo z piosenki „Let it go” i wszystkie inne piosenki z "Frozen”. (...) Jeżeli mała dziewczynka chce przebrać się za superbohatera, może to zrobić. Jeżeli chce być Jedi, może nim być. Może być kimkolwiek chce - napisała oficjalnie rozżalona matka. Na jej zarzuty natychmiast odpowiedziały więc władze parku rozrywki. Przedstawiciele Disneylandu przeprosili McLean-Glass oraz jej syna, a także zaznaczyli, że dyskryminacja gości jest całkowicie sprzeczna z ich polityką. Oprócz tego oficjalnie ogłosili, iż w dniu tematycznym mogą uczestniczyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, co naprawdę rozwścieczyło konserwatywną część klientów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News