Prawica w FURII. Kukiz powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał

Prawica w FURII. Kukiz powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał

Paweł Kukiz słynie z ciętego języka oraz bardzo kontrowersyjnych opinii i przekonań. Niewiele osób spodziewało się jednak, że zdecyduje się on tak bezpośrednio uderzyć w prawicę, z którą bardzo często zgadzali się przedstawiciele jego ugrupowania. 

Kukiz postanowił oficjalnie skomentować powstanie partii Jarosława Gowina na swoim profilu na Facebooku. Chociaż w teorii ma ono przynieść polskiej scenie politycznej nową jakość, jednocząc Polskę Razem, Republikanów oraz środowiska wolnościowe, dla lidera jednego z sejmowych ugrupowań jest to jedynie wymyślna przykrywka.

Kukiz zdemaskował Gowina?

- Zebraliśmy się po to, żeby takie porozumienie zawrzeć, nie tylko porozumienie między nami - chociaż to jest wielka wartość. Przede wszystkim chodzi o porozumienie między nami a Polakami. Chcemy zaproponować Polakom uczciwą umowę, że będziemy ciężko pracować dla Polski i kierując się ideałami, które nam przyświecają - ideałami konserwatywnymi, republikańskimi, wolnościowymi chrześcijańskimi, naszą wiarą w siłę i sensowność samorządności - że będziemy Polskę dalej konsekwentnie i głęboko zmieniać - powiedział na temat swego Porozumienia sam wicepremier, co bardzo szybko skomentował Paweł Kukiz. - Gowin powołał do życia nowe ugrupowanie polityczne, które ma skupiać "wolnościowców" i "republikanów". Co prawda głosować będą zgodnie z (daleką od wolnościowej) doktryną PiS, ale za to "nie będą się cieszyć". Ugrupowanie nazywa się "Porozumienie". Ładnie, ale jeszcze ładniej brzmiałoby "PzP" czyli "Porozumienie z Prezesem". Nowemu ugrupowaniu życzę spełnienia marzeń, czyli opanowania jak największej ilości spółek skarbu Państwa i, generalnie, miłego spółkowania - napisał na Facebooku Kukiz. Fot. Facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News