Poseł Dominik Tarczyński z PiS to postać w polskiej polityce, obok której nie da się przejść obojętnie. Wzbudzający skrajne emocje poseł właśnie wziął się za Donalda Tuska. Wymyślił dla niego nowe przezwisko, które wywołuje salwy śmiechu na wrogiej szefowi Rady Europejskiej prawicy.

Tarczyński w ostatnim udzielonym wywiadzie mocno wziął się za Tuska, który w kręgach PiS uchodzi za największego wroga partii. Poseł bezlitośnie szydził z polityka, przekonując, że „jedyny program, jaki ma Tusk, to program telewizyjny”, a wszystko to robi, by jedynie zachować stołek.

– Jedynym programem, jaki ma Donald Tusk, to program telewizyjny. Co mówią media, to mówi Donald Tusk, co prezentuje mainstream, Tusk to powtarza. Jest on tak naprawdę chorągiewką. On wygłasza te hasła, które muszą być wyrażane, aby zachować swój stołek – szydzi poseł.

Co więcej, Tarczyński wymyślił Tuskowi nową ksywkę, która ma ośmieszać byłego premiera. Przezwisko „Donald Chorogięwka” wywołało salwy śmiechu na prawicy, zwłaszcza wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości. Skąd wziął się ten niepochlebny przydomek? Chodzi o to, że „Tusk przerabia swoje opinie na potrzeby własnego interesu”, jak tłumaczy poseł.

– Widzi, że nie ma poparcia wśród państw europejskich i zmienia swoje zdanie. Należałoby więc zmienić i jego nazwisko na „Donald Chorągiewka”. To postać, która przerabia swoje opinie wyłącznie na potrzeby własnego interesu – podsumowuje Tarczyński.

źródło: wp.pl

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?


Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia

...

Zobacz również