Prawica oszalała z wściekłości. Duda spędzi święto niepodległości z Tuskiem

Prawica oszalała z wściekłości. Duda spędzi święto niepodległości z Tuskiem

Z całą pewnością Prawo i Sprawiedliwość na czele z Jarosławem Kaczyńskim nie wybaczy tego Andrzejowi Dudzie. Po zawirowaniach z wetami, odznaczeniami generalskimi i ustawami o sądownictwie Duda po raz kolejny nacisnął na odcisk partii rządzącej. Nie ma wątpliwości, że teraz stanie się w oczach PiS zagorzałym wrogiem prawicy.

Ostatnie kilka miesięcy z pewnością zapiszą się w historii jako przełomowe dla rządów PiS. Andrzej Duda bowiem co rusz udowadniał, że nie znajduje się już na pasku władzy, jak wytykała mu szczególnie opozycja. Co więcej, Duda po serii sprzeciwów wobec PiS, które zapoczątkowały dwa lipcowe weta, postanowił pójść o kolejny krok dalej.

Zaproszenie dla największego wroga władzy

Z całą pewnością, gdyby wskazać największego przeciwnika PiS, pierwszym typem byłby Donald Tusk. Były premier, założyciel Platformy Obywatelskiej i wieloletni premier Polski to postać znienawidzona przez całą partię Kaczyńskiego. Politycy władzy są tym bardziej rozjuszeni, że Duda zaprosił Tuska na obchody Święta Niepodległości, a ten przyjął zaproszenie do Warszawy. Pewne już, że szef Parlamentu Europejskiego stawi się w stolicy Polski w sobotę rano. Tusk będzie już na porannej mszy w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie towarzyszyć będzie prezydenckiej parze. Następnie spędzi kolejnych kilka godzin na uroczystościach z okazji święta, a wieczorem wróci do Brukseli.

Szef gabinetu tłumaczy prezydenta, a opozycja wiwatuje

W ramach odpowiedzi na wściekłość PiS wystąpił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP. Ten wytłumaczył, że zaproszenie Donalda Tuska na obchody Święta Niepodległości to nic nadzwyczajnego. Szczerski zaznaczył, że co roku zapraszani są na uroczystość byli prezydencki i premierzy. Co ciekawe, pierwszy raz Tusk zgodził się na przybycie do Warszawy 11 listopada. Ta wiadomość oczywiście wprowadziła w euforię opozycję, która Tuska uważa za swojego prawdziwego lidera i pogromcę PiS. - W różnych latach różni politycy potwierdzali swoją obecność. W tym roku po raz pierwszy potwierdził Donald Tusk, ale zaproszenie wynikało z faktu, że jest byłym premierem Polski - mówi Szczerski. źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News