Prawica nie dowierza! Nawet ON popiera delegalizację ONR

Prawica nie dowierza! Nawet ON popiera delegalizację ONR

Po ostatnim Marszu Niepodległości, na którym nie brakowało kontrowersyjnych haseł i transparentów, pojawił się pomysł delegalizacji Obozu Narodowo Radykalnego. Pomysł ten zaaprobowało szczególnie wielu posłów opozycji z PO czy Nowoczesnej. Pojawiły się jednak inne głosy poparcia, które zaskoczyły prawicę.

Jedną z osób, która krytykuje polskie władze po Marszu Niepodległości, jest sam lider ruchu Kukiz'15, Paweł Kukiz. Jak ocenił poseł, jego zdaniem polskie władze dopiero doprowadzą sprawę rasistowskich haseł na Marszu Niepodległości do końca, gdy osoby odpowiedzialne za ich głoszenie trafią za kraty. Co więcej, Kukiz ostro skrytykował także policję, która według niego nie dopilnowała w pełni, by marsz był bezpieczny. Zgodnie z oceną Kukiza, gdyby policja posiadała sprawny wywiad, przynajmniej połowy kontrowersyjnych haseł by się nie pojawiło. - Moim zdaniem reakcja polskich władz na to, co stało się podczas Marszu Niepodległości, będzie wystarczająca, kiedy zobaczy te osoby, które dopuściły się tak haniebnych czynów, za kratkami. Z całą pewnością nie powinno to pozostać bezkarne. Mam pretensje do zwierzchników policji, którzy nie podeszli w sposób rzetelny i nie przyglądali się organizacji marszu. Gdyby policja posiadała sprawny wywiad, można było nie dopuścić do udziału w tym marszu przynajmniej połowy osób z tymi transparentami - podkreślił Kukiz.

Zdelegalizować ONR, ale nie tylko

Co więcej, Kukiz opowiedział się za delegalizacją Obozu Narodowo Radykalnego, czym zaskoczył prawicę. Dotąd wydawało się bowiem, że idee narodowe to jedna ze składowych poglądów politycznych Kukiza. Tymczasem wychodzi na to, że poseł chce dać ONR jeszcze jedną szansę, ale organizacja "jest już tak blisko delegalizacji, że jeszcze jeden krok". Co więcej, Kukiz chciałby za jednym zamachem usunięcia także Antify. Jak podkreślił, zarówno ONR, jak i Antifa, to "bojówki terrorystyczne". - ONR jest już tak blisko tej granicy delegalizacji, że jeżeli zrobi jeszcze jeden krok i zbliży się jeszcze bardziej do ONR przedwojennego, to z całą pewnością powinien zostać zdelegalizowany. Podobnie jak komunistyczne bojówki. Jeżeli ONR, to trzeba się zastanowić również nad delegalizacją Antify. To są bojówki terrorystyczne. Idą w tę stronę jedni i drudzy - podkreślił lider ruchu. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News