Prawica nabrała się na trolling youtuberki, która podaje się za „działaczkę Komitetu Obrony Demokracji oraz LGBT”. Materiał to tzw. „bait” (z ang. przynęta), który ma denerwować konserwatywnych internautów i prowokować ich do komentarzy. 

– 18 letnia dziewczyna opowiada swoją historię o zapłodnieniu się poprzez invitro tylko po to żeby potem dokonać aborcji – czytamy w opisie filmu na Youtube.

Materiał został umieszczony na koncie o nazwie „Bazyliszek”. Oprócz wspomnianego filmu znajdziemy tam instrukcję przygotowywania kremówek papieskich czy wejścia na forum Karachan.

Na trolling nabrało się wielu prawicowych komentatorów oraz niszowe prawicowe portale, które podawały informację jako sprawdzoną. Materiał obejrzano ponad 45 000 razy, a po Facebooku krążą skopiowane filmy opatrzone tytułami sugerującymi, że nie jest to żadna prowokacja. Jednakże, część internautów wskazywała, że trolling nie jest zbyt wysokich lotów, a informacja o aborcji w Czeczenii powoduje, że „tylko głupiec mógłby się na to nabrać”.

https://youtu.be/HPWapJoOU_8

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.