Prawdziwy Armageddon! Kilkadziesiąt interwencji straży na Śląsku

Prawdziwy Armageddon! Kilkadziesiąt interwencji straży na Śląsku Źródło:

Armageddon - mieszkańcy Śląska są w prawdziwym szoku. Powalone drzewa, ściany deszczu, dywan z gradu. Niebezpieczne burze i nawałnice pojawiły się dziś w całej Polsce, jednak to na Śląsku przyniosły największe straty. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej i wstrząsające obrazy, które zarejestrowali mieszkańcy wprawiają w osłupienie.

Armageddon na Śląsku przyniósł ogromne straty. To tam, wichury powaliły drzewa, sprawiając, że część dróg jest nieprzejezdnych. W miejscowości Siechnice spadło tyle gradu, że na niebie utworzyła się biała ściana, eliminująca jakąkolwiek widoczność, a na ziemi utworzył się prawdziwy dywan z lodu. Niż Thekla zbiera żniwo. Przechodzący dziś przez Polskę front spowodował liczne opady deszczu i burze. Najbardziej ucierpiał region Śląska. Strażacy tylko w ciągu pierwszej godziny interweniowali 30 razy. IMGW wydał wczoraj ostrzeżenie dla województwa śląskiego, w którym informował o zagrożeniu wynikającym z warunków atmosferycznych. Mieszkańcy proszeni są o pozostanie w domach do g. 2:00 w nocy w sobotę 25 sierpnia.

Armageddon nad Polską. Jaka będzie pogoda w najbliższe dni?

Burzom towarzyszą obecnie nawałnice. W powiecie oleśnickim, trzebnickim, wrocławskim i w samym Wrocławiu spadło 15 litrów wody na metr kwadratowy. Grad padał tak intensywnie, że całkowicie zakrył powierzchnie ziemi. Mieszkańcy byli przerażeni. Patrząc przez okno zaznaczali, że na zewnątrz odgrywa się prawdziwy Armageddon. Na Podlasiu piątkowe burze odcięły mieszkańców od prądu. W kilkudziesięciu domach grad uszkodził dachy. To bilans strat, który odpowiednie służby odnotowały o g. 20:00. Nie ma na razie informacji o ofiarach lub poszkodowanych. Pogoda na najbliższe dni nie nastraja optymizmem. Front, który dzisiaj nawiedził Polskę przyniósł niskie temperatury, które będą się utrzymywały przez najbliższy tydzień. Jutro na wschodzie kraju będzie można odnotować równie intensywne burze. Synoptycy IMGW ostrzegają, że dzisiejszy Armageddon, który nawiedził Śląsk może się powtórzyć. W czasie burz możliwe są ostre porywy wiatru.Najlepsze newsy dnia:

  1. Jaka pogoda do końca wakacji? Polacy będą mieli zrujnowane plany
  2. Katastrofa w całej Europie! Służby biją na alarm
  3. W Michała Wiśniewskiego uderzył piorun! Żona i dzieci przerażone
Następny artykuł