Gigantycznych rozmiarów tragedia rozgrywa się aktualnie w Portugalii. Służby nie dają sobie powoli rady. Zanotowano już co najmniej kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych.

Ogromne pożary pochłaniają wszystko na swojej drodze. Trwa ewakuacja kolejnych zagrożonych terenów. Podobna sytuacja panuje też w Hiszpanii.

Wciąż nie udaje się zapanować nad kataklizmem. Szalejące w Portugalii pożary zabiły już kilkadziesiąt osób. Rannych jest około 200 – do wszystkich stara się teraz jak najszybciej dotrzeć pomoc. Sytuacja się pogarsza. Na terenie całego kraju jest już ponad 110 pożarów, których wciąż nie udaje się opanować.

Nie pomaga w tym aktualna pogoda – dalszemu rozprzestrzenianiu się pożarów sprzyjają silne wiatry, jak i wysoka temperatura. W ostatnich dniach przekroczyła ponad 30 stopni, co spowodowało rekordową liczbę zarejestrowanych pożarów w ciągu jednego dnia. Było ich około 440.

Do walki z żywiołem ruszyły wszystkie służby. Z pożarami walczy już prawie 2 tysiące strażaków. Najgorzej jest w centrum Portugalii, gdzie rozpoczęto już ewakuację najbardziej zagrożonych terenów. Rodziny mają wrócić do domów, kiedy będzie już bezpiecznie.

źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com

 

 

 

 

 

 

 

...

Zobacz również

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Które zwierzę jest najgroźniejsze dla ludzi? Możesz się MOCNO zdziwić!

Zobacz również