Będziesz w szoku! Oto prawdziwe nazwisko Solorza

Będziesz w szoku! Oto prawdziwe nazwisko Solorza

Chociaż niewiele osób o tym wie, Zygmunt Solorz-Żak nie zawsze nosił właśnie to nazwisko. Jak nazywał się wcześniej i co skłoniło go do zmiany? 

Solorz-Żak jest jednym z najważniejszych w Polsce przedsiębiorców branży medialnej. To on założył telewizję Polsat i ciężką pracą doprowadził do jej wielkiego sukcesu. ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni drugiego planu. Dziennikarz WP pobladł kiedy zobaczył, co za nim robi Co ciekawe, nie zawsze nosił on obecne nazwisko. Kiedyś znany był bowiem jako Piotr Krok lub Piotr Podgórski. Co skłoniło go do zmiany?

Zaskakujący powód

Nazwisko Solorz przyjął on po ślubie z Iloną Solorz. Później zdecydował się dołączyć do tego także człon Żak od nazwiska drugiej żony, Małgorzaty Żak. Co ciekawe, nie jest on jedyną osobistością w polskim show-biznesie, która zdecydowała się na zmianę nazwiska. Zrobili to także między innymi Wojciech Modest Amaro (wcześniej Wojciech Basiura), czy też Viola Kołakowska (wcześniej Wioletta Kołek). ZOBACZ TAKŻE: Polska aktorka na utrzymaniu… 16-letniego syna? Wstrząsający wpis chłopaka Następny artykuł