Mieszkańcy Walii są w szoku. Walijskie wybrzeże zostało bowiem usłane prawdziwymi maszkarami. To niecodzienne wydarzenie szerokim echem odbiło się w sieci. Naukowcy natomiast rozkładają ręce. Nie są w stanie wytłumaczyć tego fenomenu.

Mowa o inwazji ośmiornic na jedną z walijskich plaż. Jak mówią mieszkańcy okolicy, jak długo żyją, tak nigdy nie widzieli podobnej sytuacji. Kilkadziesiąt ośmiornic pojawiło się na plaży w miejscowości New Quay. Przez kilka ostatnich nocy mięczaki te szturmem wzięły plażę. Jak mówią świadkowie, zwierzęta pełzają na swoich odnóżach w niewiadomym celu.

– Nikt nie jest w stanie wyjaśnić przyczyn tego fenomenu. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. One maszerują na swoich mackach – mówi pracownik z pobliskiego delfinarium SeaMor.

Naukowcy rozkładają ręce

Eksperci nie są w stanie wyjaśnić tego fenomenu. Ośmiornice nigdy bowiem nie wychodzą na suchy ląd. Jeśli nie chcą pływać, ukrywają się między nadbrzeżnymi skałami. Jak mówi jeden z pracowników delfinarium SeaMor, jeśli ktoś zobaczy ośmiornicę, powinien wrzucić ją do wody. Powinien jednak zrobić to ostrożnie, bo zwierzęta gryzą jak opętane.

 – To jest fenomen na skalę światową. Nigdy w swoim życiu nie widziałem czegoś takiego. One próbują samodzielnie się poruszać, ale nie bardzo im to wychodzi. Postanowiliśmy pomóc tym osobnikom, które znalazły się całkowicie poza obszarem wody i delikatnie je do niej wrzucić. Mamy nadzieję, że w ten sposób uratowaliśmy chociaż kilka z nich – mówi przedstawiciel SeaMor.

źródło: facebook.com/SeaMôr Dolphin Watching Boat Trips New Quay
źródło: facebook.com/SeaMôr Dolphin Watching Boat Trips New Quayźródło: rmf24.pl

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie


Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

...

Zobacz również