To miał być spokojny dzień. Nic nie wskazywało na to, że w wielkanocny poniedziałek w łódzkim Zahir Kebabie dojdzie do prawdziwej bitwy z klientami. Niestety, personel lokalu wyczuwał konflikt w powietrzu, kiedy w barze pojawiło się czterech agresywnych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Łagiewnickiej w Łodzi. Do jednego z lokali sieciówki Zahir Kebab weszło czterech mężczyzn. Ci już od początku agresywnie zachowywali się w stosunku do personelu. Zamówili jedzenie, ale nie spodobało im się tempo, w jakim jeden z pracowników je robił. W stronę lady poleciały wyzwiska.

– Ty świnio, ty czarnuchu! – krzyczeli mężczyźni

Pracownik z Bangladeszu, w którego stronę kierowane były obraźliwe określenia, w końcu pokazał agresorom środkowy palec. Ten gest rozjuszył napastników. Niemal natychmiast rzucili się na ladę, by przeskoczyć ją i dostać w swoje ręce ciemnoskórego mężczyznę. Nie udało im się, dlatego też w stronę pracowników zaczęli rzucać czym popadnie. W końcu w powietrzu znalazły się krzesła.

Po brutalnym ataku, czterech mężczyzn pośpiesznie opuściło zdewastowany lokal. Zniszczyli sprzęt barowy i ranili jednego z członków personelu w głowę. Całe zajście uchwyciła kamera zamontowana w lokalu, dzięki czemu dwóch z agresorów już udało się złapać kilka ulic dalej od zaatakowanego lokalu. Policja wciąż poszukuje dwóch kolejnych napastników.

https://www.youtube.com/watch?v=lT40eV6oS9A