Prawdziwa BESTIA znaleziona na polskiej plaży. Skąd się tam wzięła?

Prawdziwa BESTIA znaleziona na polskiej plaży. Skąd się tam wzięła?

Niecodziennego znaleziska dokonała jednostka rybacka w Jantarze. Rybacy na plaży nieopodal przystani w Jantarze znaleźli mierzącą 270 cm bestię. Obecność tego gatunku, który z reguły bytuje w oceanie, było dużym zaskoczeniem, gdyż pojawia się on w Bałtyku sporadycznie i od niedawna. 

Jednostka rybacka JAN-4 natknęła się na rybę 17 października około godziny 10, kiedy odbywała rutynowy rejs w ramach projektu oczyszczania Bałtyku. Miecznik znajdował się niedaleko przystani rybackiej.

Rzadki gość w Bałtyku

Mieczniki najczęściej pojawiają się w morzach i oceanach strefy tropikalnej, a także umiarkowanej. W Bałtyku goszczą jednak stosunkowo rzadko, a tak potężne okazy, jak ten znaleziony w Jantarze. Ryba odnaleziona przez jednostkę mierzyła aż 270 cm, z czego prawie metr stanowił okazały "miecz". To trzeci co do wielkości okaz miecznika znaleziony na polskim wybrzeżu. Rybę oddano naukowcom, którzy dzięki badaniom będą próbowali poznać przyczynę pobytu miecznika w Bałtyku. Pracownicy stacji morskiej proszą o kontaktowanie się z nimi, w przypadku odkrycia jakiejkolwiek nietypowej ryby występującej w pobliżu naszych wybrzeży. Wystosowali nawet specjalny apel do wszystkich, którzy natkną się na nietypowe znalezisko. - Jeśli kiedykolwiek złowiłeś, znalazłeś lub zaobserwowałeś rzadka rybę podziel się z nami swoja wiedzą. Kontakt to Stacji Morskiej pod numerami tel. 601 88 99 40 i 58/675 08 36. E-mail: hel@ug.edu.pl - zachęcają. Źródło: fakt.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News