Prawda czy kłamstwo prorządowych mediów o brutalnym przewrocie? "Ujawniamy! Zdemolują Sejm i się zabarykadują"

Prawda czy kłamstwo prorządowych mediów o brutalnym przewrocie? "Ujawniamy! Zdemolują Sejm i się zabarykadują" Źródło:

Prorządowy serwis wPolityce.pl napisał szokujący artykuł o "bojówkach KOD-u", które rzekomo mają próbować wejść do Sejmu, zabarykadować się i przerobić gmach w twierdzę. Mogą to być jednak fantazje, podobne do tych z antyrządowego serwisu naTemat.pl, który pisał o planowanym ataku kibiców Legii na demonstrantów KOD pod Sejmem. 

Serwis wPolityce.pl opublikował artykuł, w którym powołuje się na anonimowego sympatyka KOD, który jest "przerażony planami siłowego zdobycia władzy".

- Czytaliście porady Broniatowskiego o tym jak zorganizować Majdan i przejąć władzę? No to już pewnie rozumiecie dlaczego opozycji tak zależy na otwarciu Sejmu dla dziennikarzy i innych gości. Chcą tam wpuścić bojówki, zdemolować gmach, przegonić Straż Marszałkowską, na dziedzińcu rozpalić opony i uczynić z sejmowego kompleksu twierdzę nie do zdobycia, ze stałą transmisją medialną od wewnątrz - podaje serwis cytując anonimowego człowieka.

Portal twierdzi, że informacje są potwierdzone z innych źródeł opozycyjnych. Przedstawia nawet cały plan działania rzekomych bojówek KOD. Mają najpierw zostać wpuszczeni do Sejmu pod pozorem dialogu, potem siłą otworzyć drzwi dla pozostałych ze wsparciem działaczy Antify oraz byłych esbeków.

Następnie miałoby dojść do przemiany Sejmu w twierdzę.

- Opozycja ma zgromadzoną benzynę, opony, samochody ciężarowe i zapasy żywności. Tak samo jak przygotowane były rzekomo spontaniczne piątkowe demonstracje - pisze serwis.

Warto jednak zaznaczyć, że równie dobrze mogą to być fantazje prorządowego portalu wPolityce.pl mające za zadanie skompromitowanie demonstrantów. Jeszcze wczoraj antyrządowy serwis naTemat.pl fantazjował, że kibice Legii rzucą się na manifestantów pod Sejmem. Nic takiego się nie wydarzyło.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News