Suszenie prania w domu jest niebezpieczne dla zdrowia. Prawie nikt nie zdaje sobie z tego sprawy

Suszenie prania w domu jest niebezpieczne dla zdrowia. Prawie nikt nie zdaje sobie z tego sprawy Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Pranie zazwyczaj suszymy w domu lub w mieszkaniu. Okazuje się, że to ogromny błąd. Przede wszystkim szkodzimy zdrowiu - nikt wcześniej dokładnie nie przeanalizował tego, że tak banalna czynność może nam zaszkodzić.

Mokre pranie suszone w środku, a nie na zewnątrz, może przynieść wiele nieprzyjemności, głównie zdrowotnych. W chłodniejszych miesiącach nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wystawiać suszarkę na dwór. Pomożemy głównie sobie.

Pranie najlepiej wystawiać na zewnątrz. Nawet zimą - babcie miały świętą rację

W okresie jesienno-zimowym nie chce nam się otwierać okien, a co dopiero wystawiać prania na zewnątrz. Jesteśmy przekonani, że w ciepłym mieszkaniu ubrania wyschną szybciej, a na zewnątrz może potrwać to dłużej. Ci, którzy mieszkają w miastach, boją się też o osadzające się na ubraniach pyły i kurz. Okazuje się jednak, że suszenie prania w domu to błąd, którego skutki są zarówno kosztowne, jak i szkodliwe dla zdrowia.

W ciepłym wnętrzu, w którym stoi suszarka z mokrymi ubraniami, wilgotność powietrza wzrasta nawet o 30%, ponieważ przez suszenie jednej partii prania uwalniają się nawet 2 litry wody. Co to oznacza? Jeśli wilgoć i ciepło - to oczywiście pleśń. Ta z kolei jest ściśle związana z wszelkimi alergiami, które mogą być nawet zabójcze dla astmatyków. Co więcej, statystyki pokazują, że co czwarte pranie uwalnia do powietrza w mieszkaniu taki rodzaj pleśni, która może spowodować ciężkie zapalenie płuc.

Nie tylko alergie i pleśń grożą osobom suszącym pranie w mieszkaniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza tym zbyt duża wilgotność powietrza może powodować długie i bolesne bóle głowy. Mało kto myśli o tym, że podczas suszenia mokrego prania, do powietrza ulatnia się nie tylko woda, ale też resztki detergentów - proszków, płynów do płukania, wybielaczy. Jak powszechnie wiadomo, niektóre z nich mogą wywoływać raka. Nieważne, czy powiesimy ubrania w łazience pod sufitem czy szybko wysuszymy na kaloryferze - szkodliwość będzie taka sama.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę
2.
Fatalne wiadomości TVP z samego rana. Zaginął polityk, w rzece znaleziono wrak jego auta

Eksperci radzą, aby mimo niskich temperatur na zewnątrz wystawiać suszarkę na balkon lub taras. Temperatura nie ma większego wpływu na ubrania. Jeśli jest to dla nas pewna trudność, można "zainwestować" w pralko-suszarkę - jeśli w najbliższym czasie czeka nas wymiana sprzętu AGD, warto to przemyśleć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Zdrowe dziecko położyło się spać we własnym łóżku. Po 2 godzinach było martwe, przyczyna odebrała mowę lekarzom
  4. Nikt wcześniej tak nie poniżył Magdy Gessler. Nie mieści się w głowie, jak została potraktowana przed kamerami Kuchennych rewolucji
  5. Nie żyje wyjątkowy muzyk, jego zespół był uwielbiany przez Polaków. Miał tylko 45 lat

Źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News