Nie daj się oszukać! Ci sprzedawcy prądu chcą Twoich pieniędzy

Nie daj się oszukać! Ci sprzedawcy prądu chcą Twoich pieniędzy Źródło: fot. pixabay.com/Geralt

Prąd jest jedną z tych rzeczy, których potrzebujemy do codziennego funkcjonowania i bez której nie potrafimy się obyć. Dlatego wizja mniejszych rachunków lub nowej umowy potrafi czasami przyćmić zdrowy rozsądek, co wykorzystują oszuści.

Prąd i jego ceny był jednym z głównych tematów debat politycznych pod koniec poprzedniego roku. Wszyscy obawiali się, że koszty korzystania z energii elektrycznej znacząco wzrosną, a przez to z naszych portfeli będą znikać jeszcze większe ilości pieniędzy. Na szczęście na razie nam to nie grozi, jednak nie oznacza to, że nasze zmartwienia zniknęły.

Mówią, że sprzedają prąd, a tak naprawdę chcą nas oszukać

Często do drzwi naszych domów trafiają osoby, które chcą nam zaoferować jakiś potrzebny sprzęt lub bardzo tanią usługę, z której i tak już korzystamy. Swojego czasu prawdziwą plagą były telefony z zaproszeniami na najróżniejsze pokazy połączone ze sprzedażą prezentowanych produktów, których cena potrafiła być naprawdę astronomiczna.

Teraz PGE ostrzega przed falą oszustw, które mają miejsce na Podkarpaciu. Sprzedawcy nazywani często domokrążcami podają się za przedstawicieli firmy, którzy przyszli podpisać z nami nową umowę lub zaproponować tańsze rozwiązanie dostarczania prądu do naszego mieszkania. PGE ostrzega, że poza Warszawą handlowcy nie mogą powoływać się na firmę, a sama sprzedaż prowadzona jest pod marką Lumi.

 - Chcę podkreślić, że PGE Obrót nie odwiedza swoich klientów w domach w celu podpisania nowych umów lub dokonania jakichkolwiek zmian w dokumentacji - przekazał przedstawiciel spółki PGE Mariusza Majewskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tego typu oszustwa miały miejsce już wcześniej, jednak metoda nadal jest bardzo popularna i - co najgorsze - skuteczna. Dlatego też PGE poprzez swojego przedstawiciela przekazało Polakom kilka cennych rad. Po pierwsze trzeba uważnie sprawdzić dane handlowca, który nas odwiedził oraz to, jaką firmę reprezentuje. Po drugie, uważna kontrola wszelkich dokumentów przedstawianych nam. Warto szczególnie zwrócić uwagę na wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty, a także wszelkie dodatkowe koszty oraz warunki odstąpienia od umowy.

No i po trzecie musimy pamiętać, że w momencie podpisywania umowy poza siedzibą firmy każdemu klientowi indywidualnemu przysługuje 14 dni na odstąpienie od niej, nie ponosząc z tego tytułu żadnych nieprzyjemnych konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Wiadomo, ile Joanna Mazur zarobiła na „Tańcu z gwiazdami”. Absolutny rekord, kwota zwala z nóg
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News