Praca zdalna w dobie koronawirusa
Pixabay Free-Photos
Irmina Jach - 19 Października 2020

Czy praca zdalna w branżach, w których jest możliwa, powinna być wprowadzona odgórnie przez państwo?

Praca zdalna to rozwiązanie, na które w dobie pandemii koronawirusa decyduje się coraz więcej firm. Pracodawcy chcą zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, dlatego - na tyle, na ile to możliwe - starają się wprowadzić system wykluczający opuszczanie domu. Uważacie, że praca zdalna w branżach, w których jest możliwa, powinna być wprowadzona odgórnie przez państwo?

Praca zdalna to rozwiązanie, na które w obecnych czasach decyduje się coraz więcej pracodawców. Osoby zatrudnione w branżach, które pozwalają na pracę z domu, korzystały z tego rozwiązania już wiosną. Dzięki wykonywaniu obowiązków online Polacy mogą unikać przebywania w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej oraz spędzania wielu godzin w zamkniętych pomieszczeniach, w towarzystwie osób, które nie należą do grona ich domowników. Uważacie, że takie rozwiązanie powinno być narzucane odgórnie przez państwo?

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Praca zdalna powinna zostać wprowadzona odgórnie przez państwo?

Praca zdalna ma wiele zalet. Obowiązki zawodowe można wykonywać w zasadzie z każdego miejsca, a czas, który zwykle poświęcany jest na dojazdy, pracownik może rozdysponować wedle własnego uznania. Polacy mają również więcej czasu dla rodziny i większe poczucie komfortu - w domu łatwiej wygospodarować miejsce, w którym pracy towarzyszyć będzie cisza, spokój i brak różnorakich rozpraszaczy, które można napotkać w biurach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Praca zdalna ma jednak także wady. Dla wielu osób brak kontaktu ze znajomymi może być obciążający psychicznie. Mogą wystąpić także problemy związane z trudnościami z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego, a dzieci, które wymagają stałej uwagi, bywają bardzo rozpraszające. Nierzadko problematyczne bywa także wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni do wykonywania obowiązków. Osoby, którym nieobca jest prokrastynacja, często tracą także motywację.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Praca zdalna jest rozwiązaniem, które ma wiele zalet i wad. Kluczową kwestią jest jednak bezpieczeństwo. Przebywanie z dala od tłumów z pewnością ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem. Uważacie, że takie rozwiązanie jest w czasach pandemii dobrym wyborem?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonych buraków jest niezwykle cenny dla zdrowia. Niebywałe, na co pomaga
  2. Żona Artura Boruca naraziła się milionom Polaków. Po jej słowach rozpętało się prawdziwe piekło
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Na planecie Wenus znaleziono kolejną możliwą oznakę życia. Czy wszystko jest już przesądzone?

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News