Praca zdalna - do kiedy będzie trwała?
Unsplash Christin Hume
Jakub Kossakowski - 8 Maja 2020

Do kiedy będzie trwać praca zdalna? Prognozy mogą załamać najwytrwalszych

W dobie panującej pandemii praca zdalna stała się codziennością wielu Polaków. Niektórzy zastanawiają się, kiedy ponownie powrócą do biur. Ostatnie prognozy mogą zaniepokoić osoby, które mają już dosyć pracy w domowym zaciszu. Jak długo będzie to jeszcze trwało?

Wiele firm podczas zagrożenia epidemiologicznego zdecydowało o tym, by ich pracownicy wykonywali swoje obowiązki zawodowe w domu. Nie da się ukryć, że praca zdalna ma wiele plusów, jednak w dłuższej perspektywie może okazać się męcząca. Niestety, prognozy nie wróżą niczego dobrego osobom, które chętnie powróciłyby do standardowego miejsca pracy.

Zenek Martyniuk po aresztowaniu synaZnajomy Zenka Martyniuka ujawnił zatrważające szczegóły. Nie mieści się w głowie, co zrobił po aresztowaniu synaCzytaj dalej

W jaki sposób pandemia wpłynęła na nasze życie zawodowe?

Pandemia zmieniła życie wielu osób nie do poznania, a praca zdalna stała się codzienną rutyną. Oczywiście tego typu rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Plusem bez wątpienia jest wygoda oraz oszczędność czasu potrzebnego na dojazd. Jednak z drugiej strony pracownik musi wykazać się sporą samodyscypliną i unikać rozpraszaczy znajdujących się w domowym zaciszu. Już wcześniej informowaliśmy o tym, z czym muszą liczyć się niektórzy z pracowników. Czego mogą spodziewać się osoby na tak zwanym home office?

Obostrzenia, które zostały wprowadzone w trakcie pandemii, ulegają załagodzeniu. W związku z tym pojawia się pytanie, kiedy firmy będą mogły zrezygnować z rozwiązań takich jak praca zdalna. Zgodnie z doniesieniami portalu RMF24, Facebook i Google wydały oświadczenia, które mogą sugerować, kiedy pracownicy będą mogli powrócić do biur.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adele zachwyciła wszystkich swoją nową sylwetkąGwiazda schudła 45 kg, zachwyca olśniewającą sylwetką. Zdradziła prosty przepis, żeby wyglądać jak onaCzytaj dalej

Jak długo praca zdalna będzie naszą codziennością?

Jak podaje portal RMF24, Google ogłosiło, że pozwolenie na wykonywanie obowiązków służbowych z domu będzie obowiązywało do końca 2020 roku. Firma nadmieniła, że pracownicy, którzy będą potrzebowali powrotu do jej siedziby, najprawdopodobniej będą mogli to zrobić na początku lipca. Facebook także odniósł się do tego zagadnienia. Jego biura zostaną ponownie otwarte 6 lipca.

- Facebook zrobił kolejny krok w kierunku powrotu do poprzedniej filozofii pracy. Sytuacja jest dynamiczna, ponieważ nasi pracownicy i ich rodziny podejmują ważne decyzje dotyczące powrotu do pracy - potwierdziła firma, cytowana przez portal RMF24.

Warto zauważyć, że niektóre z badań zakładają, iż część pracowników może już nigdy nie wrócić do biur. Część firm zauważyła korzyści płynące z tego rozwiązania. Z pewnością ta informacja zaniepokoi osoby, dla których praca zdalna stała się utrapieniem i marzą o powrocie do biura czy znajomych z pracy.

- Nawet 30 % osób, które w okresie pandemii przeszły z dnia na dzień na zdalną pracę może już nie wrócić do wykonywania obowiązków w firmowym biurze, a zwłaszcza w firmowych open space’ach - wynika z badań firmy Gartner, przytaczanych przez Polskie Radio.

Dzisiaj grzeje:

1. Po debacie widzowie TVP usłyszeli, co Duda powiedział prosto do mikrofonu. Niestety się nie przesłyszeli

2. Nie żyje uwielbiany wokalista. Zmarł w drodze do szpitala, miał 66 lat

Nie da się ukryć, że pandemia znacząco wpłynęła na nasze życie i wiele osób musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dla części może być to trudne, jednak należy pamiętać, że praca zdalna nie została wprowadzona bez powodu i ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mikstura z octu jabłkowego i miodu ma zaskakujące działanie. Najlepiej pić ją przed snem
  2. Dziewczyna reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Co za ciało, od samego patrzenia można się zakochać (FOTO)
  3. Kotlet inny niż wszystkie, schabowe i mielone nie mają szans. Prosty przepis na wyjątkowe danie, palce lizać
  4. Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze
  5. Zrobiła w internecie jedną rzecz, zaraz potem straciła dziecko. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. Nowe hitowe kotlety schabowe z farszem podbijają sieć. Już zachwyciły ponad milion Polaków, nie trzeba nawet ziemniaków i surówki

poszukiwaniaNagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródła: RMF24 / Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News