praca
Screen YouTube
Marcin Owczarek - 13 Grudnia 2018

Dramat Polaków w Holandii. Traktują ich jak bydło

Praca za granicą nie zawsze jest łatwa. Prawdziwy dramat dotknął Polaków w Holandii. Nasi rodacy wyjeżdżają tam, aby zarabiać na życie, a traktuje się ich jak bydło. To nie pierwszy przypadek, kiedy Polacy skarżą się na tragiczne warunki, w jakich muszą żyć na obczyźnie. Nie tak dba się o pracowników.

Praca za granicą to ciężki kawałek chleba.To dramatyczne, co nasi rodacy muszą przeżywać na obczyźnie. Wyjechali z Polski, by wieść lepsze życie i zarobić na chleb dla siebie i swojej rodziny. Niestety, pracodawcy obcych przybyszów często potrafią traktować w okropny sposób, a inni próbują wykorzystywać ciężką sytuację imigrantów, by na nich najzwyczajniej w świecie zarobić. Polacy mieli w swojej historii wiele okresów, kiedy to musieli wyjeżdżać z naszego kraju. Pierwsza wielka fala emigracji odbyła się zaraz po zaborach i powstaniu listopadowym. Później taka fala była związana z I i II wojną światową. W czasach PRL wiele osób musiało uciekać przed władzami komunistycznymi z Polski. Kolejna fala emigracji odbyła się, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej. Wtedy to dołączyliśmy do Strefy Schengen i ludzie masowo wyjeżdżali na zachód za lepszym życiem. Wielu rodaków znalazło się w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i oczywiście Holandii. To tam do dziś spotkamy największe skupiska Polonii w Europie. Szacuje się, że poza granicami Polski żyje ponad 18 milionów Polaków. W samej Holandii oficjalnie znajduje się około 60 tysięcy, ale ludzie często jadą tam pracować na czarno i z nieoficjalnych danych wynika, że może ich tam być nawet o 100 tysięcy więcej. Niestety, nie zawsze nasi rodacy są tam traktowani tak, jak należy.

Praca za granicą - Polacy mają tragiczne warunki

Nie od dziś wiadomo, że niektórzy pracodawcy i najemcy źle traktują migrantów z innych krajów. W internecie można znaleźć zdjęcia, gdzie kwaterunek, w jakim muszą przebywać, zostawia wiele do życzenia. Na jednym ze zdjęć widać, jak pracownicy muszą spać na drewnianych paletach zamiast na normalnych łóżkach. Teraz na jednej z grup dla Polaków w Holandii pojawił się post, który bardzo wzburzył część internautów. Możemy tam zobaczyć ogłoszenie, na którym w bardzo ciasnym pokoiku znajduje się łóżko... i tylko to, gdyż nic innego się tam nie mieści. Jest ono bardzo drogie, jak na tak tragiczne warunki. W opisie czytamy:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
- Pokój do wynajęcia od zaraz. 450e + 450e kaucja, brak możliwości zameldowania. Blisko do dworca , przystanki autobusowe pod domem. Smartshop, Gall&Gall i dwa coffeeshopy w okolicy - czytamy w ogłoszeniu. Spora część Internautów jest oburzona tym ogłoszeniem i wskazują, że to jest poniżej godności człowieka. Niektórzy piszą, iż może to być bardzo brzydki żart, gdyż nikt by się nie zgodził na takie warunki zamieszkania.praca za granicą Screen FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Wałęsa jest w szpitalu! Do sieci wyciekło zdjęcie
  2. Gangsterzy próbują uciszyć ofiarę molestowania w Kościele. Tomasz Sekielski prosi o pomoc
  3. Mamy zdjęcia z programu Justyny Żyły. Ostra AWANTURA już w pierwszym odcinku!
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Kulisy serialuKlan: Widzowie nie dowierzają! Nieznane kulisy serialu ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News