Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje

Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje Źródło: KPP Lublin, zdjęcie poglądowe

Praca za granicą - taki był cel podróży grupy Polaków, których bus uległ poważnemu wypadkowi w okolicach Bolesławca. Niestety, są ofiary śmiertelne.

Praca za granicą była celem wyjazdu, który zakończył się tragicznym wypadkiem na autostradzie A4 w okolicach Bolesławca. Bus, którym podróżowała grupa Polaków wypadł z jezdni. Wskutek wypadku zginęło pięć osób, są też ranni.

Praca za granicą była celem podróży Polaków. Zginęli 

Bus Opel Vivaro, z tablicami rejestracyjnymi z powiatu ostrzeszowskiego w Wielkopolsce, wiózł grupę osób do Francji, gdzie mieli podjąć pracę. Niestety, na 54. kilometrze drogi A4, na wysokości wsi Różyniec nieopodal Bolesławca, doszło do tragicznego wypadku. Pojazd, z niewiadomych jeszcze przyczyn, wypadł z jezdni i dachował. Zatrzymał się na dachu kilkanaście metrów od drogi. Niestety, są ofiary śmiertelne.

- Nie żyje pięć osób. To mężczyźni. Czterech zginęło na miejscu, piątego, mimo czynności medycznych ratowników, nie udało się uratować - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Na miejsce tragedii przybyło kilka karetek pogotowia, a także śmigłowiec, straż pożarna i policja. Trwa badanie przyczyn wypadku, w którym zginęło pięć osób, a dwie zostały ranne. Zostały przewiezione do szpitali w Bolesławcu i Wrocławiu, a ich stan jest ciężki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Utrudnienia na drodze. Mogą potrwać kilka godzin

Obecnie na miejscu tragedii przebywają służby. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że autostrada A4 w kierunku granicy jest zamknięta, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w podróży.

- Wszystkie samochody, które utknęły na autostradzie zostały już wycofane. Korki tworzą się w miejscu, gdzie auta są skierowywane na objazdy - powiedziała Anna Kublik-Rościszewska.

Dzisiaj grzeje: 1. Czadoman pokazał zdjęcie ze swojego ślubu sprzed 10 lat. "Kondolencje"
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

W tym momencie policja kieruje auta przez węzeł Krzywa i drogę nr 94 do węzła Godzieszów. Utrudnienia na trasie potrwają jeszcze kilka godzin, szacuje się, że przynajmniej do południa.

 

  1. Co mówi o tobie twój kolor oczu? Nic nie przygotowało was na to, czego się dowiecie
  2. Najpotężniejsze Znaki Zodiaku! 6 MOCARNYCH znaków, którym nikt nie podskoczy
  3. Agnieszka Woźniak-Starak właśnie podjęła ważną decyzję. Ogłoszoną ją w TVN
  4. Mężczyźni o tych imionach zdradzają najczęściej. Najgorsi z nich mężowie i partnerzy
  5. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci

     

źródło: WP

Następny artykuł