Od lat w Polsce nie było podobnej sytuacji. Jest źle, ogromna grupa Polaków straci pracę?

Od lat w Polsce nie było podobnej sytuacji. Jest źle, ogromna grupa Polaków straci pracę? Źródło: unsplash.com Jacek Dylag

Praca stała się czymś niepewnym dla wielu Polaków. Choć jeszcze nie tak dawno wielu nie musiało martwić się o zatrudnienie, od niedawna sytuacja zdaje pogarszać się coraz bardziej. Najgorsze dopiero przed nami?

Praca obywateli naszego kraju w niektórych instytucjach znalazła się pod znakiem zapytania. Na skutek pandemii koronawirusa dramatycznie zwiększyło się grono osób bezrobotnych. Z doniesień portalu Money.pl wynika, że w najbliższej przyszłości jeszcze więcej osób może zostać bez pracy. Nie jest dobrze. 

Sytuacja jest dramatyczna. Praca Polaków pod znakiem zapytania?

Portal Money.pl informuje, że od początku roku 2020 w Polsce powstało 11 nowych galerii handlowych. Centra handlowe to prawdziwa gratka dla osób szukających zatrudnienia, przynajmniej tak było dotychczas. Obecnie mamy około 12,1 mln metrów kwadratowych powierzchni handlowej w obiektach tego typu, a do końca roku ma powstać jeszcze około 90 tysięcy metrów. Wkrótce jednak budowa nowych galerii handlowych może zwolnić. 

DALSZA CZĘŚĆ ETEKSTU POD GALERIĄ 

- Do końca 2020 roku możemy spodziewać się mniejszej niż zwykle liczby debiutów nowych marek na polskim rynku, szczególnie tych modowych, które ograniczają swoje plany ekspansji w związku z epidemią COVID-19. Co prawda w maju, w nowo otwartej Elektrowni Powiśle pojawił się sklep Urban Outfitters, a do końca roku w Galerii Młociny na powstać pierwszy Primark, jednak reszta takich debiutów pozostaje na razie pod znakiem zapytania- wyjaśnia szefowa sektora handlowego w CBRE, Magdalena Frątczak. 

Okazuje się, że po ponownym otwarciu centrów handlowych 6 na 10 osób znów zaczęło robić zakupy w sklepach stacjonarnych. Pozostali wybierają formę internetową. Według danych Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług obroty sklepów w galeriach handlowych spadły przynajmniej o połowę. Dla osób tam pracujących nie jest to najlepszą informacja. Czynsze za lokal pozostają niezmienne, dlatego jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, obserwując słabe obroty, pracodawcy mogą decydować się na redukcję liczby zatrudnionych osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje znany polityk

2. Ogromna zmiana dla wszystkich posiadaczy samochodów. Sejm podjął ostateczną decyzję

3. Zapadła pilna decyzja. Powrót obostrzeń w jednym z regionów Polski

- W pierwszych dniach po odmrożenia handlu w porównaniu do analogicznych okresów z zeszłego roku spadki sięgały 70 proc. Po blisko miesiącu aktywności handlowej widzimy, że jest tendencja wzrostowa, ale nawet dziś osiągamy ledwo połowę zeszłorocznych wyników dla analogicznych okresów. Ciężko patrzeć w przyszłość z optymizmem – mówi Zarząd ZPPHiU. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesłychane, kolejna radosna nowina u Małgorzaty Rozenek. Gratulacje
  2. Justyna Żyła szczęśliwa w ramionach tajemniczego mężczyzny. Zapomniała już o byłym mężu i publikuje wymowne zdjęcia (FOTO)
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. Biedronka tnie ceny, klienci już przecierają oczy ze zdziwienia. 2,39 zł za jeden z ulubionych produktów
  8. Magda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczy
  9. „Żona już dawno się zapuściła. Zdradzam ją i dobrze mi z tym, sama jest sobie winna”

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News