Chodzisz na rozmowy o pracę, a nikt nie chce Cie zatrudnić? Wszystkiemu może być winny ubiór, pracodawcy patrzą głównie na nogi

Chodzisz na rozmowy o pracę, a nikt nie chce Cie zatrudnić? Wszystkiemu może być winny ubiór, pracodawcy patrzą głównie na nogi Źródło: Unsplash/Sebastian Herrmann

Praca czeka na tych, którzy nie tylko są w stanie sprostać oczekiwaniom pracodawcy, ale niestety również tych, którzy wiedzą, co założyć na rozmowę. Jakie błędy najczęściej popełniają Polacy starający się o start w nowej karierze?

Praca stanowi jeden z najistotniejszych elementów życia człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy szuka miejsca, w który nie tylko będzie dobrze zarabiać, ale w którym też będzie chciał regularnie spędzać osiem godzin swojego dnia. Niestety, znalezienie takiego miejsca nie zawsze jest proste. Poza tym nawet, gdy już się ono znajdzie, pracodawca nie przyjmie do pracy "byle kogo". Jak dać mu znać, że jesteśmy kimś, kto powinien znaleźć się na stanowisku, na którym nam zależy?

Praca wymaga nie tylko kwalifikacji, ale też odpowiedniej prezencji 

W rozmowie o pracę obie strony starają rozeznać się, na ile są do siebie dopasowane. W jaki sposób dać znać pracodawcy, że jest się najlepszym kandydatem na dane stanowisko? Jak się okazuje, bardzo wiele zależy od prezencji. Starający się o pracę popełniają wiele błędów, których stosunkowo łatwo uniknąć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po pierwsze - nigdy nie wolno przyjść na rozmowę o pracę w niedopasowanym ubraniu. Chodzi tutaj zwłaszcza o garnitur. Problem stanowi zarówno taki, który wisi na człowieku "jak na wieszaku", oraz taki, który wskazuje na to, że po raz ostatni ktoś miał go na sobie podczas egzaminu maturalnego.

Drugim istotnym punktem jest świeże ubranie. Niektórym w ogóle nie trzeba o tym wspominać, ale należy kategorycznie pamiętać o tym, że na tak ważne spotkanie nie wypada przyjść w stroju, który od dawna nie widział pralki. Może to zostać uznane za lekceważące podejście do sprawy.

I teraz należałoby wspomnieć o najważniejszej kwestii, to jest o obuwiu. Niektórych może zaskoczyć, jak wielką wagę przywiązują do niego pracodawcy, ale źle dopasowany but naprawdę rzuca się w oczy. Chodzi tutaj zarówno o wysokie obcasy, w których ktoś nie do końca potrafi się swobodnie poruszać, jak i o niechlujne, niedoczyszczone obuwie.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Dziadka opłakuje słynna wnuczka
2. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać

Pojawienie się na rozmowie o pracę w brudnym obuwiu może poważnie wpłynąć na szanse na zatrudnienie, dlatego wskazanym jest, aby nosić przy sobie dwie chusteczki - jedną do przetarcia twarzy czy nosa, a drugą do dopilnowania, aby w tej ważnej chwili obuwie lśniło przykładem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Znany gwiazdor ma HIV. Po latach przyznał się do PRZERAŻAJĄCEJ choroby, komentarze fanów są bezlitosne
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

źródło: naszemiasto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News