Kłamstwa w CV tej kobiety doprowadziły do tragedii. Nie tylko straciła pracę, ale zmarnowała sobie życie

Kłamstwa w CV tej kobiety doprowadziły do tragedii. Nie tylko straciła pracę, ale zmarnowała sobie życie Źródło: Facebook

Praca, o której marzyła ta kobieta, znajdowała się poza zasięgiem jej możliwości. Postanowiła pomóc trochę swojemu szczęściu, kłamiąc przyszłemu pracodawcy prosto w twarz. Jej CV zachwycało, ale czyn wołał o pomstę do nieba i skończył się fatalnie.

Praca w rządzie była tym, co chciała osiągnąć 46-letnia kobieta. Marzyła o tym, by pełnić ważną funkcję i objąć dobrze płatne stanowisko. Nie mogła przewidzieć, że jej kłamstwa tak szybko wyjdą na jaw.

Praca, którą chciała otrzymać, była poza jej zasięgiem

Veronica zabiegała o pracę w rządzie, lecz wszystko poszło nie po jej myśli. Owszem, otrzymała upragnione stanowisko dyrektora ds. informacji w Department of the Premier and Cabinet Australii Południowej, lecz zdołała tam przepracować ledwo ponad miesiąc. 46-letnia Veronica Hilda Theriault zarobiła przez ten czas 22,5 tysiąca dolarów australijskich (prawie 60 tysięcy złotych). W ciągu roku mogła liczyć łącznie na 185 tysięcy dolarów, lecz jej przekręt wyszedł na jaw zbyt szybko.

Veronica najpierw została zwolniona, a potem oskarżona o oszustwo, nieuczciwość i nadużycie stanowiska publicznego. Okazało się, że zaczęła kłamać już zakładając profil na portalu LinkedIn - zamiast swojego zdjęcia, użyła zdjęcia znanej modelki, Kate Upton. Kobieta skłamała również odnośnie swojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego w innych firmach. Co więcej, sama sobie udzieliła pozytywnych referencji, w czym pomógł jej brat, który również ma kontrakt z rządem.

Nie tylko straciła pracę, ale zmarnowała sobie resztę życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

46-latka nie tylko chciała otrzymać dobre stanowisko, ale też wymarzoną wypłatę. W tym celu dostarczyła sfałszowany odcinek wypłaty, dzięki któremu mogła podjąć negocjacje ze swoim szefostwem. Podrobiła nawet opinię lekarską, aby móc udowodnić, że jest zdolna do pracy od zaraz. Kiedy sprawa trafiła do sądu, sędzia Boylan zaznaczył, że weźmie pod uwagę zaburzenia afektywne dwubiegunowe Veronici. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Po 2 latach zapadł w końcu wyrok w sprawie oszustki. Sąd skazał ją na 25 miesięcy więzienia z możliwością wcześniejszego warunkowego zwolnienia po upływie roku. Tym samym kobieta straciła nie tylko pracę, ale zmarnowała sobie życie. Wyrok będzie widniał w jej aktach i każdy przyszły pracodawca będzie miał w stosunku do niej bardzo ograniczone zaufanie. Czyn kobiety został określony jako "poważny", bowiem miała dostęp do ważnych i poufnych dokumentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska musiała zostawić swojego pierwszego męża. Mało kto wie, o smutnej prawdzie, którą skrywał ich związek
  2. Joanna Koroniewska bez ogródek o Katarzynie Dowbor. Napisała wprost, co myśli o teściowej
  3. Spod gruzów wyciągali kolejne ciała dzieci. Potwierdziły się tragiczne doniesienia dot. ofiar śmiertelnych po wybuchu na południu Polski
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. Niebawem emerytury na pół gwizdka. ZUS nie owija w bawełnę - nie ma co liczyć na przyzwoite emerytury

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News