Wiadomo, ilu Polaków straci pracę. Gigantyczna liczba

Wiadomo, ilu Polaków straci pracę. Gigantyczna liczba Źródło: east news

Praca w obecnej sytuacji w kraju jest niezwykle istotna dla tysięcy obywateli Polski. Niestety w związku z epidemią pojawiła się fala zwolnień. Wiadomo już, ilu Polaków straci pracę. Nikt się nie spodziewał, że liczby będą aż tak ogromne.

Praca dla wielu tysięcy Polaków miała zostać uratowana dzięki tarczy antykryzysowej. Specustawa, która miała okazać się nadzieją dla wielu przedsiębiorstw, nie zdaje egzaminu. Już dziś wiadomo, ilu Polaków straci pracę ze względu na epidemię koronawirusa. Liczby, które zostały przekazane, są gigantyczne. Fala zwolnień już rozlała się po kraju.

Praca w czasie epidemii. W ostatni dzień marca odnotowano masowe zwolnienia

W związku z epidemią koronawirusa w kraju Polacy muszą się przygotować na to, że wielu z nich straci pracę. Przedsiębiorcy podali już listy pracowników, którzy będą musieli zostać zwolnieni grupowo. Zgodnie z wiadomościami zamieszczonymi przez Wyborcza.pl, masowe zwolnienia spotkały pracowników firmy eventowej Art4Media, ITAKA i Wakacje.pl. Jednak masowe zwolnienia zapowiedzieli także Kross i Romet, a także Syntex czy BRW. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzisiaj ostatni dzień miesiąca, który dla tysięcy pracowników i ich rodzin będzie wyjątkowo bolesny. Zwolnienia stają się faktem. Oferta rządowa jest dla wielu firm tylko iluzoryczna. Jeżeli nie podejmie się odważniejszych działań, nie unikniemy dramatu w gospodarce - przekazał na Twitterze Arkadiusza Myrcha.

Sytuację w kraju miało poprawić wprowadzenie specjalnej ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, dzięki niej przedsiębiorcy mieli znaleźć się w sytuacji, w które nie będą musieli zwalniać pracowników. Niestety, tak się nie stało, a masowe zwolnienia, które miały miejsce z końcem marca, są zaledwie początkiem. 

Dla kogo praca się skończy już dziś? 

Zgodnie z informacjami aż 55 proc. pytanych firm już dziś odczuwa skutki pandemii, a 69 procent planuje zwolnienia, w ciężkiej sytuacji znalazło się 47 procent firm, które na pomoc będą mogły poczekać zaledwie 3 tygodnie, a później w życie wprowadzą masowe zwolnienia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw

2. Pepco wycofuje popularny produkt. Trzeba się go natychmiast pozbyć „Może stwarzać niebezpieczeństwo”

Sytuacja w kraju już odbija się na małych przedsiębiorcach, którzy w ciągu zaledwie kilku dni stracili swoje całe dochody. Firmy te nie poradzą sobie w sytuacji kryzysowej bez pomocy państwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO ostrzega. W ciągu ostatniego tygodnia liczba ofiar koronawirusa wzrosła dwukrotnie
  2. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  3. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane
  4. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

źródło: innpoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News