PPK to pułapka, żeby ukraść Polakom pieniądze?! Szokująca teoria

PPK to pułapka, żeby ukraść Polakom pieniądze?! Szokująca teoria

PPK stało się dziś głównym tematem publicznej debaty. Kiedy na pilnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły nowego projektu swego rządu, w sieci zawrzało. Internauci natychmiast zaczęli bowiem spekulować, że politycy szykują ogromny przekręt, na którym stracą miliony Polaków.

Według ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych obywatele będą mogli dobrowolnie odprowadzać konkretne składki, do których dołożą się także pracodawcy oraz rząd. Wypłacenie odłożonych funduszy będzie możliwe w dowolnym momencie lub już na emeryturze, dzięki czemu świadczenie okaże się wyższe.

Czy PPK są bezpieczne?

Co ciekawe, chociaż Morawiecki wydaje się niezwykle pewny sukcesu nowego projektu, wielu internautów jest innego zdania. W komentarzach na portalach społecznościowych rozpętała się już prawdziwa burza. Wielu obywateli przypomina bowiem głośną wypowiedź Barbary Husiew ze stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", która w programie "Studio Polska" wysunęła wobec premiera bardzo poważne oskarżenia. Zarzuciła mu także niezwykle szkodliwe kłamstwo. - Prawo i Sprawiedliwość wrzuciło na fotel premiera Mateusza Morawieckiego, bankstera, który jako prezes Banku Zachodniego WBK podjął decyzję o udzielaniu toksycznych instrumentów finansowych. (...) Pan premier Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża i za to, że od 9 lat, jako żona samobójcy, walczę z Bankiem Zachodnim WBK i spłacam kredyt denominowany do franka szwajcarskiego. (...) Pan Mateusz Morawiecki, mówię to z pełną odpowiedzialnością, jest kłamcą, bo w Davos kłamał do kamery, mówiąc, że Bank Zachodni był jedynym bankiem, który tych kredytów nie udzielał, a ja jestem żywym przykładem na to, że BZ WBK za jego prezesury tych kredytów udzielał - grzmiała z widowni Husiew.

Czy PPK będzie obowiązkowe?

Chociaż PPK ma nie być obowiązkowe, internauci bardzo szybko zaczęli oskarżać Morawieckiego, że projekt jest kolejną finansową miną, na którą wsadzi miliony Polaków. Swoją złość i podejrzliwość wielu wyborców opisało w komentarzach. "Wydaje im się, że skuszą kogoś na branie udziału w tym funduszu. Podobnie myśleli, że skuszą kogoś na rezygnację z wcześniejszych emerytur - 99% skorzystało z wcześniejszego przejścia, a kampania medialna dziesiątki mln pochłonęła"; "Najpierw frankowicze, teraz cała reszta. Kogo jeszcze okradną??"; "Znowu kłamie przed kamerami. Obniżył wiek emerytalny, a teraz wyższe emerytury obiecuje. Skończy się jak z tymi od kredytów we frankach, moich pieniędzy ten złodziej nie dostanie"; "Kogo jeszcze do grobu wpędzi tymi ŚWIETNYMI pomysłami??? On kombinuje, a ludzie biedują" - to tylko niektóre z komentarzy, które tuż po konferencji Morawieckiego znalazły się na portalach społecznościowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rewolucja! Ponad 17 mln Polaków zyska ogromne pieniądze
  2. Jest oficjalne oświadczenie premiera ws. Jarosława Kaczyńskiego
  3. Cała Polska udostępnia! PiS TERAZ niszczy dziesiątki tysięcy dokumentów prawdy o politykach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News