Brałeś pożyczkę 5000 złotych? Media przekazały najważniejszą wiadomość dla ciebie

Brałeś pożyczkę 5000 złotych? Media przekazały najważniejszą wiadomość dla ciebie Źródło: pixabay.com gosiak1980

Pożyczka w ramach tarczy antykryzysowej, wynosząca 5 tysięcy złotych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Jeżeli i ty się na nią zdecydowałeś koniecznie przeczytaj dalej. Media właśnie przekazały bardzo ważną wiadomość w tej sprawie.

Pożyczka dla przedsiębiorców ma pomóc utrzymać ich działalności, które na skutek epidemii koronawirusa zostały tymczasowo wstrzymane lub zaczęły przynosić mniejsze zyski. Wspomniana kwota 5 tysięcy złotych może zostać przeznaczona chociażby na opłatę rachunków za lokal czy uregulowanie ewentualnych długów. Niespodziewanie media obiegły bardzo ważne informacje o wielkiej zmianie, jaką planuje rząd. 

Pożyczka dla przedsiębiorców - ważna wiadomość dla wszystkich, którzy się na nią zdecydowali

Przypominamy, że pożyczka wynosząca 5 tysięcy złotych przysługuje małym i średnim przedsiębiorcom, ponoszącym starty z powodu epidemii. By utrzymać pieniądze, wystarczy jedynie złożyć wniosek, ale najlepsze jest to, że nie ma konieczności spłaty długu. By tego uniknąć, zgodnie z panującymi dotychczas przepisami, wystarczy przez trzy miesiące od daty udzielenia pożyczki prowadzić działalność gospodarczą, by móc wystąpić o jej umorzenie, składając wniosek do PUP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak donosi Fakt, niebawem ulegnie to zmianie. W nowelizacji ustawy dotyczącej tarczy antykryzysowej 4.0 ma znaleźć się zapis, według którego, nie będzie już konieczności składania podania do rządu. Dzięki takiej zmianie mikroprzedsiębiorca będzie musiał prowadzić działalność przez trzy miesiące od daty udzielenia pożyczki, jednak starając się o jej umorzenie, nie będzie musiał składać wniosku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

Jak przypomina Fakt, o pożyczkę mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy prowadzili swoją działalność przed 1 marca 2020 roku. Ponadto, w ciągu roku w firmie zatrudnionych musi być mniej niż 10 osób, obrót netto musi być niższy niż 2 miliony euro lub gdy obrót netto był niższy niż 2 miliony euro lub suma aktywów z bilansu rocznego był mniejsza niż 2 miliony euro.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  3. Michał Szpak przerwał milczenie. Padły bardzo mocne słowa, fani szeroko otworzyli oczy
  4. Kolosalna zmiana obowiązuje już od dzisiaj, nie można jej uniknąć. Dotyczy tysięcy Polaków, którzy nawet nie mieli o niej pojęcia
  5. Przecieramy oczy ze zdumienia. Film z Magdą Gessler zdradza całą prawdę
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Źródło: Fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News