Wielka zadyma w Poznaniu! Anarchiści pokonali w bijatyce kibiców, a policja anarchistów (VIDEO)

Wielka zadyma w Poznaniu! Anarchiści pokonali w bijatyce kibiców, a policja anarchistów (VIDEO) Źródło:

Uczestnicy zorganizowanej przez środowiska anarchistyczne manifestacji w Poznaniu pobili się z kibicami, którzy chcieli zakłócić demonstrację. Doszło również do starcia z policją. Aresztowanych zostało 10 osób.

Manifestacja była reakcją na pobicie hinduskiego studenta na poznańskich Jeżycach.

 - 16 marca w Poznaniu doszło do ataku na klubokawiarnię Zemsta. Napastnicy wybili szyby w drzwiach lokalu, rzucali kamieniami w okna, połamali stoły i krzesła, a do środka wrzucili race. Powodem tego ataku były poglądy inne niż nacjonalistyczne. 13 marca doszło do ataku homofobicznego. Sprawca i jego znajomi nawet na komisariacie grozili i straszyli ofiary - wymieniają organizatorzy manifestacji.

Wydarzenie rozpoczęło się pod Starym Browarem w Poznaniu. Już wówczas na miejscu stacjonowało 10 radiowozów. Chwilę po rozpoczęciu manifestacji z centrum handlowego wybiegła grupa kibiców i zaczęła obrzucać zebranych jajkami. Funkcjonariusze w reakcji odgrodzili grupy kordonem.

Do następnego incydentu doszło w pobliżu biura PiS. Po tym jak jedna z manifestujących kobiet weszła na drabinkę radiowozu, policjanci rzucili się, aby ściągnąć ją z pojazdu. Funkcjonariusze zaczęli również wyciągać poszczególne osoby z tłumu po tym, jak członkowie manifestacji ruszyli kobiecie na pomoc.

Przy okazji manifestacji doszło do ostrej zadymy. Kibice zostali pokonani w ostrej bójce z liczniejszymi anarchistami, a następnie anarchiści zostali rozbici przez policję. W wyniku bijatyki aresztowano 10 osób.

W manifestacji brał udział prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Opuścił ją krótko po ataku pseudokibiców. Członkowie manifestacji przeszli ulicami Poznania trzymając transparenty z hasłami "Budujesz faszyzm przez nietolerancję", "Każdy inny, wszyscy równi". Tłumaczyli, iż za wzrost nastrojów ksenofobicznych oskarżają rząd PiS.

Poniżej film z bijatyki: Następny artykuł