O tym, że władze Poznania wydały zgodę na rozwieszenie flag LGBT w mieście pisaliśmy wczoraj. Okazuje się jednak, że ani jedna flaga nie przetrwała nocy z piątku na sobotę. Jak donoszą bowiem członkowie Grupy Stonewall, wszystkie flagi zniknęły.

O zniknięciu flag organizatorzy Poznan Pride Week napisali na swojej stronie na Facebooku. Według przekazanych przez nich informacji, wszystkie egzemplarze tęczowych flag zostały skradzione lub zniszczone. Członkowie Grupy podkreślili jednak, że to nie koniec i nie tak łatwo ich złamać, a Marsz Równości z flagami i tak się odbędzie.

źródło: facebook.com/grupastonewall
źródło: facebook.com/grupastonewall

Policja potwierdza informacje przekazane przez organizatorów Poznan Pride Week. Według słów Andrzeja Borowiaka, rzecznika poznańskiej policji, patrole funkcjonariuszy, które przeczesywały w nocy miasto, niejednokrotnie natknęły się na osoby demontujące flagi. Teraz od Grupy Stonewall zależy, czy sprawa potoczy się dalej i trafi do sądu.

 – W nocy policjanci, którzy patrolowali centrum miasta zauważyli osoby, które demontują rozwieszone wcześniej tęczowe flagi. Sześć osób zostało wylegitymowanych. Niektórzy posiadali przy sobie flagiPolicjanci kontaktowali się już w tej sprawie z organizatorem Marszu Równości. Jeśli tylko wpłynie od niego zgłoszenie o popełnieniu wykroczenia będziemy prowadzić dalsze działania – mówi rzecznik.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: epoznan.pl, facebook.com
pt

...

Zobacz również