Grupa Stonewall, która odpowiada za organizację odbywającego się w aktualnie w Poznaniu Poznan Pride Week i Marszu Równości, który przejdzie ulicami miasta w sobotę, otrzymała niemałe wsparcie od władz miasta. Prezydent Jacek Jaśkowiak podjął bowiem decyzję, że miasto wesprze akcję wywieszania flag LGBT.

„Wywieś flagę na Poznan Pride Week” to kolejna akcja, której organizacją zajęła się Grupa Stonewall, a która ma uświetnić odbywający się w Poznaniu „tydzień dumy”. W jej ramach od 18. września do 25. września, kiedy trwa impreza osób LGBT, zachęcano Poznaniaków do wywieszania tęczowych flag.

Co ciekawe, w akcję zaangażowały się władze miasta z Jackiem Jaśkowiakiem na czele. Ten podjął bowiem decyzję o zawieszeniu w piątek na dzień przed Marszem Równości flag LGBT na latarniach miejskich. Te powiszą do niedzieli.

Jak oświadczyli członkowie Grupy Stonewall, Poznań stał się tym samym pierwszym miastem w Polsce, którego władze oficjalnie wsparły osoby LGBT i zgodziły się na rozwieszenie tęczowych flag na infrastrukturze miejskiej.

Rzecznik prezydenta, Hanna Surma, podkreśla, że nie jest to pierwsza tego typu akcja, w którą zaangażowały się miejskie władze. Surma zwróciła uwagę na to, że m.in. flagi Lecha Poznań powiewały na latarniach, kiedy poznański klub obchodził swój jubileusz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: facebook.com, gloswielkopolski.pl
pt