Poznań: Szaleniec chce wysadzić blok, wziął zakładników
Redaktor - 31 Marca 2018

Poznań: Szaleniec chce wysadzić blok, wziął zakładników

Poznań: panikę na dużym osiedlu wywołał uzbrojony mężczyzna, który grozi, że wysadzi w powietrze cały blok. Padły strzały, a agresor ma zakładników. Mieszkańcy okolicznych budynków zostali pilnie ewakuowani, do akcji wkroczyli antyterroryści.

Wczoraj wieczorem uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań na osiedlu przy ulicy Inflanckiej w Poznaniu. Do tej pory trwa policyjna obława z udziałem antyterrorystów. Mieszkańców blokowiska ewakuowano jeszcze wczorajszego wieczoru.

Poznań: antyterroryści przy ul. Inflanckiej

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i oddział antyterrorystów uczestniczy w obławie na mężczyznę, który zabarykadował się w mieszkaniu i jest uzbrojony. Policja nie chce ujawnić szczegółów swojej akcji, jednak ewakuacja mieszkańców wszystkich budynków okolicy, wskazuje na to, że mężczyzna grozi wysadzeniem budynku w powietrze. Cała ulica Inflancka została zablokowana. W jej okolicach wstrzymano ruch dla samochodów, autobusów i tramwajów. Dziennikarze radia RMF FM poinformowali, że część z mieszkańców, którzy zostali ewakuowani spędziła noc w podstawionym dla nich autobusie. Władze miasta informują, że pozostali znaleźli schronienie u swojej rodziny i przyjaciół.

- Część osób udała się do swoich bliskich. Następnie osoby przebywające w autobusie zostały przewiezione na komisariat policji, a później do salki w kościele pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi, gdzie dzięki uprzejmości proboszcza mogli coś zjeść. Obecnie wszyscy ewakuowani są bezpieczni i przebywają u rodzin i bliskich - powiedział Mariusz Wiśniewski wiceprezydent Poznania.

Relacja mieszkańców: strzały i zakładnicy

Mieszkańcy osiedla przy ul. Inflanckiej są przerażeni, a ich relacje budzą grozę. Świadkowie opowiadają, że padły dwa strzały i twierdzą, że uzbrojony napastnik przetrzymuje zakładników.- Policja nie może nic zrobić - powiedział jeden z mieszkańców obecnemu na miejscu dziennikarzowi. Jak udało się ustalić dziennikarzom, mężczyzna który zabarykadował się w jednym z mieszkań i grozi wysadzeniem budynku jest uzbrojony. Wcześniej miał się pokłócić z bliską osobą i wiele wskazuje na to, że ta właśnie sprzeczka jest powodem desperackiego kroku. Akcja policjantów i antyterrorystów cały czas trwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmar w Polsce! Zaczął strzelać do ludzi podczas adoracji krzyża
  2. Nie żyje wyjątkowa aktorka. Nagła i tajemnicza śmierć
  3. Nagła śmierć. Lewandowski się załamał, prawdziwy dramat
Źródło: gloswielkopolski.pl
11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą11 teorii spiskowych, które okazały się prawdąCzytaj dalej
12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News