Ogromny pożar w dużym, polskim mieście. Kilometry toksycznego dymu

Ogromny pożar w dużym, polskim mieście. Kilometry toksycznego dymu

Poznań: wielki pożar od rana trawi jedną z większych fabryk w stolicy województwa wielkopolskiego. Z płomieniami walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Nad miastem unosi się toksyczny dym.

Poznań został obudzony do życia w godzinach porannych przez wielką tragedię. W ogniach stanęła jedna z większych hal produkcyjnych w mieście. Strażacy prowadzą nierówną walkę z żywiołem.

Poznań: wielki pożar, toksyczny dym nad miastem

O godzinie 7:20 strażacy w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o pożarze na poznańskich Naramowicach. Okazało się, że płomienie pojawiły się na jednej z hal produkcyjnych o powierzchni niemalże 1000 metrów kwadratowych. Relacje świadków wskazują na to, że płomienie widoczne są nawet z bardzo oddalonych obszarów stolicy wielkopolski. - Pożar, coś dużego, bo płomienie ponad drzewami. Straż od strony Swarzędza dopiero jechała - donosi jeden z internautów. - Dym widać z kilku kilometrów. Co tam się dzieje? - pyta zaniepokojony twitterowicz. Służby ratownicze, które pojawiły się na miejscu nie miały wątpliwości, że niezbędne będzie wsparcie. W tym momencie z ogniem walczy już kilkanaście zastępów strażaków. W akcji straży pożarnej bierze udział obecnie 19 zastępów -  mówi Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskich strażaków.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pożar wciąż wymyka się spod kontroli. Wielkim problemem jest to, że dach hali zawalił się i strażacy nie mają dostępu do centrum ognia. Są zmuszeni walczyć żywiołem z zewnątrz, co nie ułatwia ich pracy. Dodatkowe niebezpieczeństwo, również dla mieszkańców, stanowi toksyczny dym wydobywający się z zawalonej hali. Głównym produktem wytwarzanym w tym miejscu były opakowania foliowe. Niedaleko zakładu znajdują się bloki mieszkalne, których mieszkańcy mogą zostać ewakuowani. Na razie jednak nie ma takiej konieczności, lecz strażacy cały czas monitorują sytuację. Póki co nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru. Służby porządkowe nie donoszą też o jakichkolwiek ofiarach zdarzenia.Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Chylińska zaskoczyła szczerym wyznaniem. Chodzi o samobójstwo
  2. „Kler” Smarzowskiego triumfuje! Najwyższa nagroda mimo oporów PiS-u 
  3. Anna Przybylska czuła, że umrze młodo. Intuicja przepowiedziała jej okrutną chorobę 
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu