Włamali się do polskiego jubilera. Mieli ogromnego pecha, nie wiedzieli, kto szedł zaraz za nimi

Włamali się do polskiego jubilera. Mieli ogromnego pecha, nie wiedzieli, kto szedł zaraz za nimi Źródło: policja.gov.pl

Poznań był miejscem zdumiewającego włamania. Grupa osób napadła na sklep jubilerski i gdy byli przekonani, że łupy są już ich, spostrzegli, kto przez cały czas szedł za nimi.

Poznań jest dziś na ustach całej Polski. Przestępcy włamali się do jubilera i po zniszczeniu większej części wyposażenia sklepu, zgarnęli kilka cennych drobiazgów do swoich kieszeni i czym prędzej wybiegli z budynku. Wtem niespodziewanie ujrzeli kogoś na swojej drodze. Nie wiedzieli, że cały czas byli obserwowani. 

Poznań na językach. Włamali się do jubilera w centrum miasta, ale nie wiedzieli, kto szedł za nimi

Jak podaje portal Super Express, 11 października policja, która patrolowała ulice w samym centrum, zauważyła trzy osoby, które doskonali kojarzono z wcześniejszych spraw. Ponieważ była 3 w nocy, przechadzka wydała się funkcjonariuszom dość podejrzana, dlatego pozostając pod osłoną nocy, postanowili śledzić grupę i dowiedzieć się, co zamierzają zrobić. 

Po chwili do grupki dołączyła tajemnicza kobieta i wszyscy skręcili do jednej z bram, a nim funkcjonariusze zdążyli do nich dotrzeć, w okolicy rozległ się głośny dźwięk sklepowego alarmu. Policjanci ruszyli w pościg i już po kilku krokach, tuż przed nimi stanął jeden ze sprawców w kominiarce, z łomem w ręce i wysypującą się z kieszeni biżuterią. Mundurowi obezwładnili go i widząc, że pozostała część złodziei uciekła, wezwali wsparcie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Złapani szybciej, niż się spodziewali 

Kolejne radiowozy policyjne z psami tropiącymi włączyły się do akcji, a specjalnie wyszkolone zwierzaki doprowadziły ich pod jedną z pobliskich bram. Tam funkcjonariusze postanowili zaczekać na resztę przestępców, którzy już po chwili wpadli w ich ręce. Choć próbowali uciec, mundurowi szybko ich pochwycili i zakuwając w kajdanki, odprowadzili na komisariat. Jak możemy się dowiedzieć, każdemu z nich grozi do 10 lat więzienia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia

2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

- Wszyscy trafili na komisariat gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Całość skradzionego mienia została odzyskana. Dodatkowo podczas przeszukania jednego z mieszkań, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście gramów marihuany - mówił Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanaira w Polsce już NIE ZOBACZYMY. Odważny krok firmy
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
  3. Koszmar, pociąg stanął w ogniu, ludzie wyskakiwali przez okna. 62 pasażerów nie żyje, 31 jest rannych, tragedia za granicą
  4. Położne aż zbladły gdy zobaczyła jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku
  5. Zmieszaj trzy tanie składniki i wypij przed snem. W ten sposób szybko zaczniesz tracić zbędne kilogramy

Źródło: super express

Następny artykuł