Poznaliśmy pierwszą decyzję Trumpa. Światowi przywódcy WŚCIEKLI

Poznaliśmy pierwszą decyzję Trumpa. Światowi przywódcy WŚCIEKLI

Poznaliśmy pierwszą decyzję Donalda Trumpa jako prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Miliarder postanowił wycofać USA z umowy handlowej, nad którą od wielu lat pracują przywódcy z całego świata.

TPP (Transpacyficzna Umowa o Wolnym Handlu) to umowa handlowa, o której Donald Trump negatywnie wypowiadał się już podczas kampanii wyborczej. Teraz postanowił zrealizować swoje zapowiedzi, a USA wycofuje się z negocjacji.

Pierwszą decyzją Donalda Trumpa jako prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki było podpisanie dekretu, który rozpoczyna oficjalny proces wycofania się Stanów z rozmów na temat TPP.

Umowa TPP została podpisana w 2015 roku przez 12 krajów: Kanadę, USA, Meksyk, Australię, Singapur, Wietnam, Peru, Malezję, Japonię, Nową Zelandię, Chile i Brunei. Przywódcom tych państw nie spodobało się, że najważniejsze państwo świata nie przystąpi jednak do TPP.

Transpacyficzna Umowa o Wolnym Handlu jest krytykowana przede wszystkim za brak jawności. Negocjacje są ukrywane przed obywatelami, co skutkuje krytyką ze strony społeczeństwa, ale i ekspertów. Do głosów krytykujących TPP przyłączył się m. in. noblista Joseph Stiglitz.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News