Pasta o ojcu fanatyku wędkarstwa to chyba najpopularniejszy przykład tego gatunku literackiego. Historia ojca fanatyk wędkarstwa doczekała się już dosłownie setek przeróbek, a w produkcji jest nawet… film na jej podstawie.

„Fanatyk” – bo tak nazywa się film – nie będzie wbrew pozorom w pełni amatorskim tworem. Twórcom udało się zaangażować – po wielu prośbach fanów – Piotra Cyrwusa, znanego głównie z roli Ryśka z „Klanu”. To właśnie on zagra główną rolę.

Michałowi Tylce, reżyserowi „Fanatyka” udało się zatrudnić również Mariana Dziędziela. To właśnie ta wiadomość została kilkanaście minut temu na oficjalnym profilu „Fanatyka”. Marian Dziędziel wcześniej występował w takich filmach jak „Dom Zły” czy „Wesele”. W „Fanatyku” Dziędziel wcieli się w Zbyszka – człowieka o kształcie piłki z wąsem, który 365 dni w roku chodzi w kamizelce BOMBER.

– Jesteśmy szczęśliwi, że do obsady filmu „Fanatyk” dołączył wybitny aktor Marian Dziędziel – aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – znany m.in. z ról w filmach „Wesele”, „Dom zły”, czy „Moje córki krowy”.

Pan Marian Dziędziel w filmie „Fanatyk” zagra rolę Zbyszka. – czytamy w oświadczeniu.

...

Zobacz również