Straszna wiadomość. Podano wstępną przyczynę pożaru katedry Notre Dame, zabytek pali się na naszych oczach

Straszna wiadomość. Podano wstępną przyczynę pożaru katedry Notre Dame, zabytek pali się na naszych oczach Źródło: screen YouTube

Pożar, który trawi właśnie Katedrę Notre Dame wstrząsnął całym światem. Bezcenny zabytek sztuki gotyckiej, który był istnym symbolem Paryża, przestaje istnieć na oczach milionów obserwatorów na całym świecie. Powód pojawienia się ognia na budowli jest wstrząsający.

Pożar trawiący katedrę Notre Dame jest jedną z większych tragedii ostatnich dni. Bezcenna perła architektoniczna i prawdziwa świadkowa historii przestaje istnieć na naszych oczach. Światowa opinia publiczna jest pogrążona w żałobie, a straty, jakie wywołał żywioł, są nie do ocenienia. Potwierdzono właśnie, co było przyczyną pojawienia się ognia na dachu, a także całym terenie zabytku.

Pożar katedry Notre Dame wstrząsnął całą Francją

Wybuch ognia, który pojawił się na terenie zabytku, jest obecnie dogaszany przez wiele jednostek straży pożarnej, które nie mogły się spodziewać, że budowla, która wytrwała wiele wojen i historycznych wydarzeń zostanie zniszczona przez ogień. Francuska prokuratura, która otworzyła właśnie śledztwo dotyczące pojawienia się płomieni, zaczęła mieć wielkie podejrzenia, które są właśnie potwierdzane przez działające na miejscu służby.

Media, jak i straż pożarna wytoczyły hipotezę, która wydaje się najbardziej prawdopodobna. Zdaniem przełożonych służb ratunkowych działających na miejscu, najprawdopodobniej za pojawienie się ognia odpowiadają robotnicy, którzy dokonywali renowacji zabytku. Działający na górze budynku konserwatorzy mieli przypadkowo podpalić rusztowanie, od którego zajął się cały budynek.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielka tragedia na oczach całego świata

Obecnie eksperci zastanawiają się, ile zabytkowych dzieł sztuki i nieocenionych skarbów Notre Dame dało radę pretrwać płomienie. O ile działającym na samym początku służbom wydawało się, że są w stanie zaradzić żywiołowi, o tyle od momentu zawalenia się dachu pojawiła się bardzo mała szansa na ocalenie tak cennego dorobku światowej kultury.

Na miejsce zdarzenia przybył już prezydent Francji Emmanuel Macron. Paryżanie, skupieni wokół płonącego zabytku nie są w stanie uwierzyć, że jeden z największych symboli miasta wali się na ich oczach. Jeśli wierzyć słowom urzędników kościelnych i straży pożarnej, ogień zaczął trawić wszystko, co znajdowało się w środku zabytkowego kościoła.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się  nie spodziewała 
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

źródło: wp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News