Płonie prom na Bałtyku! Ponad 300 osób na pokładzie

Płonie prom na Bałtyku! Ponad 300 osób na pokładzie

Pożar promu na Bałtyku, który płynął z Kilonii w Niemczech do Kłajpedy na Litwie! To wiadomość z ostatniej chwili. Na jego pokładzie znajduje się 335 osób. Sytuacja jest tragiczna. 

Pożar promu na Bałtyku to sytuacja, w której akcja ratunkowa będzie wyjątkowo trudna. Ewakuacja, która odbywa się na środku morza jest zdecydowanie cięższa i bardziej wymagająca niż ta, która odbywać by się mogła na lądzie.

Pożar promu na Bałtyku - doszło na wybuchu

Jak podaje litewski portal internetowy Delfi, przyczyną pożaru najprawdopodobniej był wybuch do którego doszło w maszynowni. Prom Regine Seaways znajduje się w tej chwili w rosyjskiej strefie ekonomicznej. Rosyjska służba ratownictwa pomaga w akcji ewakuacji oraz ratowania pasażerów i załogi. DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ Aktualizacja: Premier Litwy Saulius Skvernelis wydał ministrowi obrony kraju Raimundasowi Karoblisowi rozporządzenie, aby do akcji ratunkowej zaangażować wszystkie siły jakimi dysponują. Według duńskiego właściciela statku nie płonie, a jedynie jest uszkodzony. Prom ma poważną awarię silnika, jednak dryfuje na powierzchni. Pasażerowie są bezpieczni, ale są też przygotowani na to, aby w każdej chwili zostać ewakuowani.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ronaldo zgwałcił kobietę? Opublikowane zdjęcia, które go pogrążą
  2. Padniecie! Kościół ustalił „minimalną stawkę na tacę”
  3. Kochanka posła PiS okrutnie z niego szydzi. Ujawniła jego przezwisko
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News