Ogromny pożar w dużym polskim mieście, zawalił się płonący dach. Nie żyje 2 tysiące zwierząt, druzgocące informacje

Ogromny pożar w dużym polskim mieście, zawalił się płonący dach. Nie żyje 2 tysiące zwierząt, druzgocące informacje Źródło: Pikio.pl

Media poinformowały właśnie o tragedii w okolicy dużego polskiego miasta. Pożar, który zabił 2 tysiące zwierząt, których nie udało uratować się przed przerażającym ogniem. Smutna informacja doszczętnie wstrząsnęła społecznością.

W chlewni w Więckowicach pod Poznaniem doszło do tragedii. Ogromny budynek z nieznanych jeszcze przyczyn zajął się ogniem. Ponad 2 tysiące świń, trzymanych na obszarze obiektu zginęło w pożarze, mimo prób ocalenia podjętych przez straż pożarną. Tak wielka strata boli zarówno właściciela interesu, który będzie miał wielki problem z odkupieniem aż takiej ilości prosiaków, jak i obrońców praw zwierząt.

Pożar pozbawił życia 2 tysiące świń

Ogień w chlewni w Więckowicach pojawił się około godzin popołudniowych. Na terenie obiektu w dość niespodziewanych okolicznościach rozprzestrzenił się ogień, który zaczął trawić budynek. O ile pracownikom udało się uciec, o tyle dostęp do zwierząt był bardzo utrudniony, a w momencie zajęcia się dachu, zupełnie niemożliwy. Świnie ginęły więc w wielkiej agonii, będąc albo spalone żywcem, albo przygniecione przez zapadającą się konstrukcję chlewni.

- Nie mamy informacji odnośnie jakichkolwiek ewakuowanych, czy wyniesionych zwierząt. Sytuacja była bardzo poważna, cały dach budynku groził zawaleniem i w konsekwencji się zawalił. Dlatego też nie było możliwości wejścia strażaków do środka, żeby wypuścili te zwierzęta - wytłumaczył strażak biorący udział w akcji gaśniczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyczyny tragedii są badane przez śledczych

Największym ryzykiem w trakcie pożaru była możliwość zapalenia się innych budynków znajdujących się w okolicy. Ogień, trawiący chlewnie widoczny był z kilku kilometrów, a do samej akcji ratowniczej trzeba było wysłać 20 zastępów straży pożarnej, które wciąż dogaszają jeszcze zgliszcza pozostawione przez żywioł i badają, co mogło stać za zagadkowym zapaleniem się chlewni.

- Sytuacja została już opanowana. Obecnie na miejscu trwają działania dogaszające, końcowe już w zasadzie. Pożar nie rozprzestrzenił się na budynki, które znajdowały się obok - powiedział oficer prasowy poznańskiej straży pożarnej kpt. Michał Kucierski.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  2. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Polsat News

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News