Rektor katedry Notre Dame podał nową hipotezę dotyczącą przyczyny tragedii

Rektor katedry Notre Dame podał nową hipotezę dotyczącą przyczyny tragedii Źródło: youtube.com/Dziennik Wschodni

Pożar Katedry Notre Dame był bez wątpienia jedną z największych tragedii, jakie rozegrały się w ciągu ostatnich dni. Pożar, który strawił dużą część europejskiego dorobku kulturalnego, jest po chwile obecną niewyjaśnioną tragedią. Rektor świątyni wpadł na pomysł, co mogło stać za pojawieniem się płomieni na terenie kościoła. Czy hipoteza, którą postawił duchowny, jest możliwa?

Pożar Notre-Dame, który miał miejsce na początku tego tygodnia, wstrząsnął całym światem. Dramat, który rozgrywał się na oczach milionów osób, zmusił francuską prokuraturę do jak najszybszego działania w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Wśród najczęściej pojawiających się hipotez występowały podejrzenia dotyczące przypadkowego zaprószenia ognia przez robotników pracujących w trakcie renowacji zabytku, a także celów podpalenia. Rektor świątyni postanowił przerwać milczenie i powiedzieć, co według jego zdania stało za płomieniami, które uszkodziły świątynie. Jeszcze nikt nie patrzył na pożar z takiej strony.

Pożar Notre-Dame został spowodowany przez komputer? Niesamowite podejrzenia duchownego

Strażacy, którzy wraz z konserwatorami zabezpieczali do piątkowego wieczora zabytkową budowlę, są zgodni co do faktu, że fakt przetrwania Notre-Dame jest prawdziwym cudem. Działające na miejscu służby w trakcie działań na terenie budynku próbowali dojść do wniosku, co mogło wywołać ogień na dachu katedry. O ile najczęściej pojawiającą się hipotezą w mediach jest ta, mówiąca o przypadkowym zaprószeniu ognia przez pracujących na szczycie robotników, to do pożaru mogło dojść w zupełnie innych, bardziej nietypowych okolicznościach.

Rektor Katedry, ksiądz Patrick Chauvert powiedział, że w katedrze mógł zostać uszkodzony system komputerowy, który nie dość, że doprowadził do rozpalenia się ognia, to pogłębił tylko jego skutki.

- Co dokładnie się wydarzyło, dowiemy za dwa lub trzy miesiące - powiedział rektor.

Według ustaleń mediów, usterka systemu sprawiła, że strażacy zostali zmyleni co do miejsca pojawienia się ognia, przez co zaczęli interwencję w ogóle innym miejscu, niż w tym, w którym wybuchł pożar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy hipoteza duchownego może być prawdopodobna?

Francuskie media, które badają sprawę, zauważyły, że hipoteza postawiona przez księdza Chauverta jest prawdopodobna. 850-letni zabytek nie był ubezpieczony na przypadek uszkodzenia instalacji elektrycznej, a więc jedna iskra w przewodach mogła wystarczyć, aby ogień zaczął rozprzestrzeniać się po budowli.

Prokuratura, która zapowiada jak najszybsze rozwikłanie tajemniczej sprawy, będzie miała teraz prawdziwą zagwozdkę i będzie musiała zbadać, czy duchowny mógł mieć rację.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: WP.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News