Gest 9-latki po pożarze Notre Dame przywraca wiarę w ludzi. Cudowna dziewczynka

Gest 9-latki po pożarze Notre Dame przywraca wiarę w ludzi. Cudowna dziewczynka Źródło: Screen/youtube/ Onet Rano

Pożar Katedry Notre Dame był potworną tragedią, która wstrząsnęła całym światem. Teraz wiarę w ludzi przywrócić może ten niezwykły gest małej dziewczynki, który zachwycił miliony.

Pożar Katedry Notre Dame był największą tragedią w Europie w ostatnich latach. Budynek pożerany przez bezlitosne płomienie obserwował cały świat, a Francuzi wyszli na ulice Paryża, by śpiewać religijne pieśni. Natychmiast pojawiły się głosy, że symbol miasta trzeba obudować, a do życia powołana została specjalna fundacja zbierająca pieniądze na ten cel. 

Do tej pory udało się już zebrać gigantyczną kwotę, ludzie jednak nie przestają przesyłać pieniędzy. Teraz wiara w ludzkość odzyskana została również przez ten niezwykły gest 9-letniej dziewczynki z Wielkiej Brytanii, na której pożarów również wywarł piorunujące wrażenie. Wzruszające i cudowne zachowanie. 

Wzruszające zachowanie małej Brytyjki. Wielu może brać z niej przykład

Pieniądze na odbudowę Katedry Notre Dame spływają z całego świata. Zgodnie z ostatnimi informacjami, Foundation du Patrimoine zebrała już sumę równą 850 milionom euro. Swoją cegiełkę dołożyła również 9-letnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii, która wysłała specjalny list do fundacji. 

- Drodzy mieszkańcy Francji i Paryża. Mam na imię Caitlyn i mam 9 lat. Mieszkam w Anglii. Słyszałem o pożarze Notre Dame w radiu i chciałam Wam pomóc. Wiem, że to nie jest dużo, ale liczy się każda pomoc. Mam nadzieję, że odbudowa katedry nie potrwa długo - napisała. 

Najbardziej chwyta za serce jednak to, że w kopercie znalazło się również 3 euro oraz 88 centów. To rozrywający serce gest, który przywraca wiarę w ludzi. Mała dziewczynka wierzy, że sama również może przyczynić się do odbudowy zabytku, a przykład z niej powinny wziąć miliony na całym świecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pożar Katedry Notre Dame wstrząsnął milionami ludzi na całym świecie

Przypomnijmy, że tragiczny pożar miał miejsce 15 kwietnia. W jego gaszeniu udział wzięło koło 400 strażaków, którzy walczyli z bezlitosnymi płomieniami całą noc. Najprawdopodobniej do tragedii doszło przez krótkie zwarcie, które łączone jest z trwającymi wtedy pracami renowacyjnymi. 

Jak podkreślił francuski minister kultury, na szczęście udało się ocalić "punkty newralgiczne" i wszystko zabezpieczono. Prezydent Emmanuel Macrone w oficjalnym wystąpieniu wyraził nadzieję, iż odbudowa zakończy się w przeciągu 5 lat, przez które zamknięta będzie dla zwiedzających. Do tej pory był to jeden z głównych punktów wycieczek milionów turystów podróżujących do Francji każdego roku. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Wizje Jackowskiego na 2019 rok porażają. Tragiczne informacje dla milionów Polaków
  4. Bank PKO BP nie stara się tego nagłaśniać. Klientom należą się rekompensaty
  5. Partner Przybylskiej po latach opowiedział o traumie po jej śmierci. Koszmar rodziny i dzieci trwa
  6. Mąż Beaty Szydło jest nauczycielem. Wydało się, co robił w czasie strajku, wielu się to nie spodoba
  7. Siostra Kory po latach przerwała milczenie. Okrucieństwo, które nie mieści się w głowie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News