Zdumiewające odkrycie na dachu Notre Dame po pożarze. To prawdziwy cud!

Zdumiewające odkrycie na dachu Notre Dame po pożarze. To prawdziwy cud! Źródło: Youtube - BBC News

Pożar katedry Notre Dame był jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. Służby wciąż badają sprawę, dzięki czemu udało się dokonać zdumiewającego odkrycia. Mało kto mógł spodziewać się takiego znaleziska na dachu paryskiej katedry.

Pożar, do którego doszło w miniony poniedziałek, wstrząsnął całym światem. Miliony ludzi oglądały na żywo, jak płonie jeden z najważniejszych budynków w historii Europy. Wydawało się, że większość dachu doszczętnie spłonęła, a straty są tak wielkie, że naprawa zajmie długie lata. Dziś dowiedzieliśmy się, że uszkodzenia mogą nie być aż tak poważne, jak mogłoby się wydawać.

Ludzie pracujący przy likwidowaniu przykrych konsekwencji pożaru pojawili się również na szczątkach dachu katedry, gdzie doszło do niesamowitego odkrycia. Wydawało się, że tego typu pożar jest bardzo niebezpieczny, a wręcz zabójczy, jednak okazuje się, że może być zupełnie inaczej. Wszystko przez niespotykane znalezisko jednej z osób zajmujących się pracą na dachu katedry Notre Dame.

Pożar katedry Notre Dame wyglądał przerażająco

Strażacy stanęli na wysokości zadania, bowiem udało im się doprowadzić do uratowania wszystkich relikwii, zapobiegli także całkowitemu zawaleniu się budowli. Zawalił się jedynie niemal cały dach, choć straty materialne mogły być dużo poważniejsze. Wydaje się, że w tej sytuacji można mówić o szczęściu w nieszczęściu. Odbudowa dachu może jednak zająć wiele lat.

Mogłoby się wydawać, że w obliczu koszmarnych warunków na dachu jednej z najbardziej znanych katedr na świecie nikt nie byłby w stanie przeżyć, znajdując się tuż obok wielkiego pożaru. Niesamowite odkrycie wskazuje jednak na to, że są istoty, które zdołały uratować się przed śmiercią. Można stwierdzić, że to wydarzenie jest praktycznie niemożliwe.

Okazało się, że na dachu katedry odnaleziono trzy ule, w których znajdowały się pszczoły. To niemal niemożliwe, by owady przeżyły tak nieprawdopodobnie wysokie temperatury, w związku z czym wiele osób nie potrafi uwierzyć w wiadomości o niesamowitym losie zwierząt. Prasowe doniesienia wskazują na to, że ta historia faktycznie miała miejsce i pszczoły ostatecznie nie ucierpiały na pożarze.

Pożar nie odebrał nikomu życia

Na dachu znajdowały się trzy ule, w każdym z nich miało znajdować się aż 60 tysięcy pszczół. Specjaliści przekazują, że są to bardzo mądre owady i z pewnością podjęły pewne kroki, by zabezpieczyć ul w sytuacji zagrożenia całego ich dobytku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy twierdzą, że w tej sprawie musiał interweniować święty Ambroży, który został uznany za patrona pszczelarzy. To właśnie on miał odpowiadać za to, że pomimo wielkiej klęski stworzonej przez pożar pszczoły nie ucierpiały w żaden sposób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA! 
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

źrodło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News