Na polskich drogach robi się niebezpiecznie. Pożar na trasie, Polacy pędzą do rodzin na święta

Na polskich drogach robi się niebezpiecznie. Pożar na trasie, Polacy pędzą do rodzin na święta Źródło: .

Pożar sparaliżował ruch na jednej z najważniejszych polskich dróg. Kierowcy muszą liczyć się poważnymi utrudnieniami na drodze. Sytuacja jest wyjątkowo poważna.

Pożar zaskoczył kierowców zmierzających w piątkowe popołudnie do swoich domów. Sytuacja spowodowała ogromne utrudnienia w ruchu, ale policja ostrzega, że może być jeszcze gorzej. Wszystko przez tłumy osób, które starają się jak najszybciej dotrzeć do celu.

Pożar na trasie spowodował ogromne utrudnienia. Może być jeszcze gorzej

Do zdarzenia doszło na trasie S8, na odcinku Kobyłka - Wola Rasztowska, konkretnie na wysokości Radzymina. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zaczął się palić samochód osobowy. Jak na razie nie otrzymano żadnych informacji o ofiarach wydarzenia. Pożar sprawił, że ruch został praktycznie sparaliżowany. 

- Auto znajduje się na lawecie na skrajnym prawym pasie. Korek ma już długość około 10 kilometrów - relacjonował Lech Marcinczak, dziennikarz portalu TVN Warszawa.

Cały ruch w kierunku Białegostoku odbywał się wyłącznie lewym pasem, jednak nie tylko tutaj kierowcy utknęli w korkach. Wszystkie wylotówki były niemal zupełnie nieruchome z powodu ogromnego natężenia ruchu. Jak zapewniła Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji, policjanci zmobilizowali siły i starali się rozładować zator.

- Działamy przez całe święta, policjanci z wydziału ruchu drogowego będą patrolować ulice. Będziemy kontrolować miejsca newralgiczne, tak żeby kierowcy mieli poczucie bezpieczeństwa - dodała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Apel do kierowców, aby w święta jeździli ostrożnie. Wypadki przed świętami to standard

Pożar na S8 jest kolejnym powodem, aby zwrócić uwagę kierowców na niebezpieczeństwo, jakie w okresie świąt zawsze jest wzmożone na polskich drogach. Wszyscy się spieszą, by jak najszybciej dotrzeć do swoich domów, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przekroczenie dozwolonej prędkości może mieć fatalne skutki.

Podobne dramatyczne konsekwencje może mieć siadanie za kierownicę po alkoholu. Żadna osoba, niezależnie od swojego doświadczenia na drogach, nie powinna tego robić. Spowolniony czas reakcji w tak trudnych warunkach drogowych jest szczególnie groźny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zaleca się, aby wszyscy, którzy planują długą podróż samochodem, byli wypoczęci i stosowali zasadę ograniczonego zaufania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieci Barbary Brylskiej były całym jej światem. Jedyna córka zmarła tragicznie
  2. Aktorka urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

Źródło: TVN Warszawa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News