Po wysypiskach czas na inne pożary? 13 zastępów, 2 samoloty walczą z żywiołem

Po wysypiskach czas na inne pożary? 13 zastępów, 2 samoloty walczą z żywiołem Źródło:

Pożary w Polsce to obecnie wielki, krajowy problem i dramatyczna plaga. Właśnie media obiegła wiadomość o kolejnym ogromnym źródle ognia. Tym razem nie chodzi jednak o wysypisko śmieci. Płomienie objęły pół hektara lasu, przede wszystkim drewno składowane do wywiezienia po nawałnicy, która miała miejsce rok temu.

Pożar objął las w okolicy Rytla w województwie pomorskim. Póki co nie znana jest przyczyna, strażnicy próbują ugasić płomienie. Sytuacja jest groźna. Na miejscu znajduje się aż 13 zastępów straży pożarnej. W akcji uczestniczą także dwa samoloty gaśnicze.

Pożary w Polsce - kolejna tragedia w Rytlu

Już rok temu obszar nadleśnictwa Rytel dotknęła katastrofa ekologiczna. W sierpniu 2017 roku w skutek nawałnicy powalone zostały tam drzewa. Prawie 80 tys. ha lasów na Pomorzu i Kujawach zostało zniszczone. To właśnie te połamane, suche od wysokich temperatur 60-letnie drzewa dotknął dzisiaj pożar. Jeśli strażakom nie uda się ugasić płomieni w tej chwili, może się on szybko rozprzestrzeniać. Więcej informacji wkrótce. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie rozłam w PiS? Chcą stworzyć nową partię
  2. Polacy się wściekną! Finansowaliśmy łóżkowe igraszki posła z kochanką
  3. Kolejne zaostrzenia w zakazie handlu w niedzielę. Odczują to miliony Polaków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News