Profesor ostrzega, że w Polsce może wydarzyć się kataklizm, który spustoszył Kalifornię

Profesor ostrzega, że w Polsce może wydarzyć się kataklizm, który spustoszył Kalifornię Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

Pożar lasu niesie ze sobą gigantyczne spustoszenie oraz niebezpieczeństwo zarówno dla zwierząt, jak i człowieka. Przekonali się o tym mieszkańcy Kalifornii, ale czy to samo czeka Polaków?

Pożar zazwyczaj kojarzy nam się z umyślnym podpaleniem, jednak w obecnej sytuacji w Polsce niepotrzebna jest pomoc ze strony człowieka, aby doszło do tego typu tragedii. Czasami wystarczy nawet porzucona szklana butelka lub inny przedmiot, który skupi promienie słoneczne, aby doszło do pożaru lasu lub traw, a one stają się coraz częstsze w naszym kraju. Profesor Malinowski ostrzega teraz Polaków, przed kataklizmem jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Czeka nas pożar jak w Kalifornii?

Nie da się ukryć, że na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat klimat w naszym kraju uległ znacznej zmianie. Wiele osób pamięta jeszcze czasy, kiedy zima nie trwała dwóch tygodni, a śnieg leżał całymi miesiącami. Teraz opady śniegu są coraz rzadsze, a prawdziwe zaspy można znaleźć praktycznie tylko na południu naszego kraju.

Również pozostałe pory roku znacząco się zmieniły. Szczególnie ostatnie lata przyzwyczaiły nas do bardzo małej ilości opadów deszczu, które przychodzą nagle i szybko się kończą. Dodatkowo wysokie temperatury sprawiają, że w kraju panuje rok w rok susza, niszcząca wiele plonów. To jednak nie wszystko.

Według profesora Malinowskiego, który wypowiedział się w mediach o aktualnej sytuacji klimatycznej w naszym kraju, już niedługo może nas czekać gigantyczny kataklizm, który miał miejsce rok temu w Kalifornii. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na prostej drodze do tragedii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Moją szczególną obawę budzą pożary lasów. W większości to drzewostany gospodarcze, w których dominuje sosna, a ona doskonale się pali. Wystarczy splot warunków pogodowych podobnych do tych, które obserwujemy od kilku dni by w Polsce powtórzył się scenariusz znany ze Szwecji czy z Kalifornii z ubiegłego roku - mówił profesor Malinowski z UW.

Według naukowca nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka sama tragedia w niedalekiej przyszłość przydarzyła się również w Polsce, a przypomnijmy, że podczas pożaru w Kalifornii zniszczeniu uległo aż 1850 km2 lasów, a także miasteczko Paradise. Profesor Malinowski dodaje również, że na ten moment Polacy nie są nawet w stanie sobie wyobrazić podobnego kataklizmu, a to dodatkowo przemawia na naszą niekorzyść.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Wielu mieszkańców we łzach informuje o najgorszym, spotkał ich dramat
  4. Godlewska twierdzi, że została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Porażające nagranie w sieci
  5. Koszmarny wypadek wstrząsnął mieszkańcami. TVP przekazała tragiczną wiadomość, nie żyją 4 osoby
  6. Gwiazdor "Kiepskich" Grabowski wstrząsnął fanami. Porażająca prawda o domu aktora

 

źródło: Okopress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News